Koncerty „Benefice pro…“ pokračují. Pomozme společně Janě!

Pomáhat hudbou, pobavit se a spojit svět zdravých s handicapovanými. Cyklus Benefice pro… s hudebním vystoupením skupiny USB Band je vždy věnovaný někomu, komu finanční pomoc může zlepšit životní podmínky. Příští charitativní akce se uskuteční v úterý 4. října v 18.00 v kostele sv. Jana Nepomuckého v Kutné Hoře. Celý výtěžek připadne 43leté Janě Flechtnerové, která jej využije na zakoupení přídavného elektrického pohonu k mechanickému vozíku. Nezisková organizace Revenium je hlavním pořadatelem akce.

Jana Flechtnerová vzdoruje chorobě C-M-T (Charcot-Marie-Tooth), což je hereditární motorická a senzorická neuropatie. Při ní odumírají periferní nervy a postupně ochabuje svalstvo dolních a horních končetin. Jana se považuje za aktivní vozíčkářku, pozitivně naladěnou a optimistickou, komunikativní a zároveň naslouchající. 

„Věnuji se osobnímu koučinku, kariérovému poradenství a lektorování motivačních kurzů. Podporuji a motivuji jak zdravé, tak osoby se sociálním či zdravotním znevýhodněním při vstupu na trh práce. Mojí vizí je prosadit, aby se profese kouče-kariérového poradce stala plnohodnotnou posilou ve všech rehabilitačních zařízeních,“ představuje se Jana z Kutné Hory. „Často se setkávám s lidmi po úrazech, kteří přicházejí o zaměstnání a mají pocit zbytečnosti. Pomáhám jim získat zpět pocit seberealizace a najít nové pracovní uplatnění, které je pro ně hnací silou. Zabývám se také etiketou handicapovaných a komunikací s lidmi se zdravotním handicapem.“ 

Volný čas tráví v přírodě a výlety po krásách České republiky. Ráda zajde za kulturou, přečte si hezkou knihu nebo navštíví zajímavou vzdělávací akci. „Moje ruce přestávají zvládat životní tempo, postupně ochabují, ztrácejí sílu. Elektrický pohon je pro mě tedy nepostradatelným praktickým pomocníkem. Přesto mým snem zůstává procestovat svět.“ 

Celým večerem nás provedou melodie s nádechem rocku, folku a jazzu. Písně kapely USB Band jsou zpívanými příběhy, které prožívá každý z nás. Za nápadem sbližovat a pomáhat hudbou stojí právě její textař, kytarista a zpěvák Michal Svatý. Jako autor je podepsán pod písněmi Báry Basikové, Marty Kubišové a Věry Špinarové a muzikálu Frida Kahlo. „Idea projektu Benefice pro… vznikla spontánně. Prvním koncertem jsme společně dokázali ulehčit Báře, která trpí dětskou obrnou a anartrií. Byl to pro všechny neuvěřitelný pocit. Hraní nás baví, ale když jím můžeme pomoci, má úplně jiný rozměr,“ prozradil důvod rozhodnutí rozjet cyklus těchto koncertů Michal Svatý a dodává, že taková pomoc by nebyla možná bez zájmu všech úžasných lidí, kterým není jiná lidská duše lhostejná. 

Podpořit Janu Flechtnerovou můžete přímo na koncertě, za váš finanční příspěvek dostanete od neziskové organizace Revenium Potvrzení o daru. Finanční dary však můžete posílat už nyní na účet Revenium, z. s., 115‑5689490267/0100. Variabilní symbol je datum koncertu: 04102022. Veškeré prostředky dostane Jana, aby si k mechanickému vozíku mohla pořídit přídavný elektrický pohon (pořizovací cena zhruba 60 000 korun). „Umožní mi to být nadále samostatnou ženou, která pomáhá druhým a věnuje se svým zálibám,“ říká. 

Další informace: 

www.beneficepro.cz 

www.usbband.cz 

www.revenium.cz; natalie.kavulicova@revenium.cz, 739 455 057

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!