Virtuální Běh pro Paraple vynesl více než 1,7 milionu korun

Vzhledem k tomu, že minulý rok nebylo možné uspořádat tradiční Běh pro Paraple, rozhodla se tato obecně prospěšná společnost kvůli přetrvávající epidemické situaci přesunout letos Běh do virtuálního prostředí. 21. ročník Běhu pro Paraple tak byl zároveň prvním virtuálním.

V průběhu čtyř květnových týdnů, od 1. do 29. května, mohli registrovaní účastníci prostřednictvím zvolené sportovní aktivity sbírat kilometry a sdílet je pomocí oblíbené aplikace. Přihlášení účastníci se mohli mezi sebou, ať už jako jednotlivci či týmy, virtuálně utkat v běhu, jízdě nebo chůzi. Výsledky všech disciplín byly slavnostně vyhlášeny během on-line přenosu ze zahrady Centra Paraple v Malešicích. Moderování se ujal beatboxer a hudebník Endru, o hudební doprovod se postarali Chinaski a Jitka Boho. Atraktivní ceny jednotlivým kategoriím předali partneři Centra Paraple a také patroni akce.

Květnový virtuální Běh pro Paraple skončil nadmíru úspěšně. Zapojilo se mnoho příznivců pohybu a Centra Paraple z celé republiky a běhalo se i za hranicemi ve Španělsku, Belgii, Slovensku a Japonsku. Společně se známými osobnostmi, jako jsou Bára Poláková, David Svoboda, Michal Horáček, Šárka Kašpárková, Adéla Elbel či úspěšní parasportovci Jan Tománek a Anna Luxová.

Počet zaplacených registrací dosáhl na číslo 4181 a celkem se vybrala částka 1 780 955 Kč. Celkový výtěžek bude použit k finančnímu zajištění činnosti Centra Paraple, které poskytuje sociální rehabilitační pobyty klientům s náhlým poškozením míchy.

„Počet účastníků prvního virtuálního běhu mi doslova vyrazil dech. Bylo krásné sledovat, jak se zapojují přátelé, známí i neznámí. Psaly se neuvěřitelné příběhy, moc děkujeme všem za podporu a sdílenou radost,“ vzkazuje David Lukeš, ředitel Centra Paraple.

CENTRUM PARAPLE je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Paraple je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoliv v průběhu života.

Zdroj: paraple.cz

Picture of Luděk Čermák

Luděk Čermák

Mám moc rád své dvě už dospělé dcery, cesty, jež jsou mi cílem, kavárnu, a to nejen tu pražskou, magické Led Zeppelin, Liverpool FC, s nímž mě srdce pojí 40 let a jehož hymnou je chorál Nikdy nepůjdeš sám. Editování sportovní rubriky MF DNES mě už přivedlo na olympijské hry, Premier League, NHL, Tour de France, Wimbledon i Velkou pardubickou. Pomáhám na svět také dobrým knihám nakladatelství Prostor. Po těžkých depresích mi zůstala akrální plegie, poznal jsem však Centrum Paraple, kde mě postavili na nohy. Do Inspirante jsem přibyl v srpnu 2019 a čtu, edituju, píšu, analyzuju, někdy až moc…

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ