Vyzkoušet si chůzi s bílou holí

Ve středu 25. května se bude od 10 do 18 hodin na brněnském náměstí Svobody konat tradiční akce Neboj se (mě). Pokud si nejste jistí, jak správně pomáhat lidem se zrakovým postižením, pak je akce určena právě pro vás!

A jak se to naučíte? Vyzkoušíte si to na vlastní kůži. Dostanete bílou hůl a speciální brýle simulující různé poruchy zraku. Nebojte, nebudete na to sami. Náměstím vás povedou profesionální instruktoři speciální orientace z Tyfloservisu

Akce přibližuje život nevidomých a ukazuje, jak se zachovat, když nevidomý potřebuje pomoci. Zeptat se, pomáhat bez zeptání, jak se zeptat, nepomáhat… Jde o klasické otázky, které má řada z nás. Výsledkem je slon v porcelánu, který si neví rady. Přiznejme si, nikdo nechce svou nevědomostí lidem se zrakovým postižením nechtěně ublížit. 

Na náměstí v Brně se nechodí jen ke zvláštnímu orloji. Na náměstí v Brně se sbírají i netradiční a poučné zkušenosti. 

Více informací najdete na facebookových stránkách akce Nebojte se (mě).

Malou ochutnávkou je jedno ze série videí, které vzniklo v rámci projektu POMÁHEJME SPRÁVNĚ. Video znázorňuje, jak nabídnout pomoc osobám se zrakovým postižením na přechodu: https://www.youtube.com/watch?v=bg-s1PMRsyI 

Další ochutnávkou je povídání v Dobrém ránu z roku 2018, kde se mluvilo o životě se zrakovým postižením. Uvidíte i tři celebrity, jež si bílou hůl také vyzkoušely. A když ony, proč ne vy?

Podívejte se na videa, nasákněte atmosféru a nezapomeňte dorazit na Svoboďák!

Foto: Pixabay

Picture of Sebastián Lukas Kyčerka

Sebastián Lukas Kyčerka

Před několika lety Sebastiánovi diagnostikovali roztroušenou sklerózu, která zasahuje řadu oblastí jeho života. Díky podpoře rodiny, sportu a specifickému humoru snadněji překonává nástrahy vážné nemoci. Spolupracoval s několika neziskovými organizacemi, nevyhnul se ani korporátní sféře, učil a v současnosti je jedním z kmenových redaktorů Inspirante. Sebastiánovo heslo: Nikdy to nevzdávej!

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ