Zaměstnanci se zdravotním znevýhodněním nejsou v McDonald’s výjimkou

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Řetězec rychlého občerstvení společnost McDonald’s nabízí pracovní uplatnění různorodým lidem. Čtyřicet procent zaměstnanců tvoří mladí do dvaceti let. Ti vítají především možnost variabilní pracovní doby a zkráceného úvazku.

To oceňují i další skupiny na trhu práce, které již nechtějí pracovat na plný úvazek: senioři, rodiče na rodičovské dovolené a také zaměstnanci se zdravotním znevýhodněním.

„Je nás hodně a každý je jiný,“ píše se na webu McDonald’s. Tato největší síť restaurací na českém trhu aktuálně zaměstnává téměř 6500 lidí.

„Naší předností je schopnost se flexibilně přizpůsobit časovým možnostem zájemců o zaměstnání,“ říká Rastislav Tesár, Senior HR & Training Manager pro Českou a Slovenskou republiku.

Společnost McDonald’s ČR podepsala v roce 2018 Evropskou Chartu diverzity a v minulých dnech se stala jedním z nejlépe studenty hodnocených zaměstnavatelů v kategorii Pohostinství.

McDonald’s je partnerem konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční 28. března v Kongresovém centru Praha.


Restaurace McDonald’s

  • Americký koncept restaurací rychlého občerstvení byl založen roku 1940 bratry McDonaldovými.
  • O celosvětový rozmach se postaral Ray Kroc, syn českých emigrantů, který od nich koncept v roce 1955 odkoupil.
  • V Česku byla první restaurace otevřena 20. března 1992 v Praze ve Vodičkově ulici a od té doby počet provozoven vzrostl na současných 101.
  • Patří mezi největší zaměstnavatele v ČR.
  • Zaměstnává uchazeče bez ohledu na různá „znevýhodnění“. Je odpovědnou firmou a nositelem ocenění Zaměstnavatel roku – Stejná šance.
  • Většina restaurací funguje jako franšíza.
  • V roce 2019 společnost završila transformaci restaurací na nový způsob přípravy jídla až po objednávce, zahájila McDelivery, která je nyní dostupná v 74 českých restauracích, a zavedla službu donášky jídla ke stolu.
  • McDonald’s v Česku podporuje sport a mnoho dalších aktivit.
  • V roce 2002 stál McDonald’s u zrodu nadačního fondu Dům Ronalda McDonalda, který je součástí celosvětové organizace Ronald McDonald House Charities. Nadační fond dává rodičům z celé České republiky možnost být nablízku svým dětem při jejich hospitalizaci ve Fakultní nemocnici v Motole, a to úhradou ubytovacích poplatků v místní ubytovně.
  • Letos by Nadační fond rád zahájil stavbu prvního Domu Ronalda McDonalda, který nabídne rodičům a rodinným příslušníkům bezplatné ubytování v domě s 21 samostatnými pokoji.

Web: mcdonalds.cz


Konference INSPO 2020 o technologiích pro osoby se specifickými potřebami 28. března v pražském Kongresovém centru

inspo.cz

Registrační formulář: goout.net/cs/listky/konference-inspo/ypsf/

Program konference: inspo.cz/inspo-2020

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!