Byl to mazec… #ZaZrak

14. března jsem na svůj facebookový profil napsala: „Až to všechno skončí a my se ohlédneme, zjistíme, že jsme jako společnost jiní. Paradigma je obecně přijímané schéma, vzorec myšlení či model. A to tahle krize mění už teď. Mimo jiné nás nutí být si blíž – k sobě navzájem i k sobě samým. To, co mě v uplynulých dnech nejvíc inspirovalo, je rychlost té změny a taky pružnost zezdola – učitelé, neziskovky, malé firmy, umělci, média. Z minuty na minutu bylo potřeba dělat rozhodnutí, rušit věci, vymýšlet, jak je udělat jinak… Bude to ještě mazec, ale vyjdeme z toho silnější. Protože to, co zabíjí, není jen virus, ale pohodlný zvyk.“

Moje pero tehdy poháněl životní optimismus a také poznání, že krize posiluje.

I když už jsme v půlce března tušili, že vše jen tak neskončí, jen málokdo si uměl představit, že bude nouzový stav trvat 66 dnů a jak s námi (jednotlivci i společností) zamává.

Mazec to teda byl! A zotavování z nemoci bude ještě trvat.

Ale silnější jsme už teď.
A taky si míň lžeme do kapes.

Foto: Pixabay

Marie Zemanová

Marie Zemanová

Její sloupek #za-zrak jste mohli v magazínu Inspirante číst od roku 2019. Ve stejnojmenném blogu informuje o životě bez zraku v souvislostech i na Facebooku. Po letech v médiích se nyní v sociálním podniku Spolu s vámi věnuje PR a lektoruje na workshopech o zrakovém handicapu.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!