Cenu Olgy Havlové může získat kolegyně Zuzka

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Je nám ctí vás informovat o nominaci naší kolegyně ze střediska Žatec, psycholožky Zuzany Nemčíkové, na prestižní Cenu Olgy Havlové. Tato cena byla poprvé vyhlášena manželkou bývalého prezidenta v roce 1995 s cílem upozornit na život lidí se zdravotním postižením, kteří navzdory svému zdravotnímu handicapu pomáhají druhým.

Komu bude Cena Olgy Havlové udělena, určí porota pověřená správní radou Výboru dobré vůle – Nadace Olgy Havlové. Porota také rozhodne o užším výběru nominací pro Cenu veřejnosti, jejíž laureát vzejde z online hlasování.

Pro doktorku Zuzku Nemčíkovou můžete hlasovat na této adrese:
https://www.cenaolgyhavlove.cz/hlasovani/61/rsdr-mgr-zuzana-nemcikova/

Byť sama Zuzka s opakovanými onkologickými diagnózami má svoje letité zkušenosti, ani krutý verdikt lékařů – metastázy, jí nebrání v jejím poslání. Pracovat na sobě a přitom pomáhat i druhým, aby si dokázali pomoci sami. A protože doba covidová nenahrávala osobním setkáním, její inspirace a pomoc se přesunula též na sociální sítě a její youtube kanál, kam nahrává pro veřejnost videa k tématice Diagnóza rakoviny a metastázy. Autentická videa směřuje k mobilizaci vlastních sil a k použití technik, které se osvědčily a napomáhají k přijetí faktu této diagnózy i následné léčby či těžkostí.

Výčet jejích aktivit je širší. O jejím loňském autorském počinu ABCDa rakoviny, opakovaných recidiv a metastáz jsme už psali na Inspirante. Spolupodílela se i na vzniku knihy s dalšími onkopacientkami z organizace Bellis „Nejsi na to sama“, která vyšla letos a je určena právě mladým ženám s rakovinou prsu.

Pořádá přednášky pro veřejnost s tématy Jak se dostat zpět do rovnováhy a Zdravý životní styl.

Svým optimistickým přijímáním životních peripetií, které jí přináší sám život, pozitivním laděním a inspirativní radostí ze života obohacuje svoje okolí.

Hlasování o Cenu veřejnosti probíhá do půlnoci 24. května, nominováni jsou také Břetislav Košťál, manažer Studia 27 ve Fokus Praha, Monika Křístková, účetní a dobrovolnice v organizaci Podané ruce z Frýdku-Místku, Kateřina Křápová, fyzioterapeutka v Dětském centru Paprsek v Praze, David Lukeš, ředitel Centra Paraple v Praze, a Linda Albrechtová, konzultantka v Tyfloservisu Plzeň. Slavnostní vyhlášení Ceny Olgy Havlové i Ceny veřejnosti proběhne 14. června v Národní galerii.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!