Už od roku 2015 pořádá nadace René Touraine mezinárodní výtvarnou soutěž s cílem zvýšit povědomí veřejnosti o vzácných kožních nemocech a umožnit pacientům vyjádřit své pocity pomocí kresby. Nezáleží na tom, zda jste profesionálové, nebo jen rádi kreslíte, zúčastnit se může každý, a to v pěti kategoriích rozdělených podle věku.

V každém ročníku je určeno téma týkající se kůže a vzácných nemocí. Ten letošní provázelo téma «A fleur de peau» neboli «Citlivá kůže». Soutěž bývá pravidelně zahájena během Pařížského dermatologického dne (1. prosince 2020) a končí u příležitosti Mezinárodního dne vzácných nemocí (28. února 2021). Následně vybere porota skládající se ze zástupců sdružení pacientů, členů vědeckého výboru sdružení vzácných kožních chorob a dalších partnerů tři díla z každé kategorie.

A proč vám o tom všem píšu? Protože letošního ročníku se zúčastnilo 207 malířů z 23 zemí a vítězkou kategorie 6 až 9 let se stala naše osmiletá členka klubu Vysočina (a má dcera) Karolínka Doleželová. Asi jako každý rodič jsem na ni nesmírně pyšná a její radost bych tu s vámi ráda sdílela a především bych chtěla motivovat ty z vás, kteří také rádi kreslíte, abyste se zapojili do příštího ročníku. Kdo by zvažoval účast a nevěděl, jak na to, klidně se mi ozvěte, ráda pomohu se sestavením dopisu a eventuálním zasláním dílka e-mailem do Francie. Pro inspiraci přidávám letošní vítěze všech kategorií, které naleznete v tomto odkazu https://www.frt-rareskin.org/Le-Reglement-Interieur-573.

Nebojte se být kreativní, třeba se v příštím ročníku budeme těšit i z vašeho úspěchu.

Přejeme vám z Vysočiny dny plné sluníčka!

Vaše Sestra v akci a členka výboru SPAE

Gabriela Doleželová

Gabriela Doleželová

Jsem zdravotní sestrou v neustálé akci. Sama nejsem pacientkou, nýbrž rodinným příslušníkem pacientů a pomáhám lupénkářům prostřednictvím pacientských organizací nebo v rámci vzdělávacích akcí pro odbornou i laickou veřejnost. Svěřené úkoly se snažím plnit do puntíku (Puntíkový den), šlapu do pedálů a ráda si poskočím (instruktor spinningu a jumpingu). Baví mě práce s dětmi, a to nejen těmi mými.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!