V rámci týdne duševního zdraví a zároveň jako oslava 15 let fungování Centra sociální rehabilitace Náruč (Pražská 345, Dobřichovice) proběhne ve čtvrtek 4. října od 11 do 19 hodin den otevřených dveří.

Během odpoledne vás čeká:

  • Prohlídka prostor Centra
  • Setkání s arteterapií
  • Testy a kvízy pro každého
  • Překvapení „Zeď radostí“ & „Zeď bláznovství“
  • Z historie Náruče aneb výstava fotografií
  • Výstava obrazů s poselstvím o duševní nemoci
  • Promítnutí filmu ze světa duševního onemocnění spojené s následnou debatou – Psychiatrická poradna pro každého

Centrum sociální rehabilitace podporuje lidi s duševním onemocněním a mentálním postižením, ale také osoby, které se ocitnou v náhlé sociální krizi.

Cílem této sociální služby je, aby klienti dostali podporu na cestě k co největší samostatnosti a soběstačnosti. Může se jednat o jejich osobní, společenskou nebo pracovní realizaci – u každého lze najít jeho vlastní směr, ve kterém najde svoje vlastní naplnění. V každém případě klienti díky novým zkušenostem postupně získávají novou sebedůvěru tolik potřebou pro převzetí zodpovědnosti za svůj život.

Informace také v pozvánce ke stažení.

 

Foto: Archiv Náruč, z. s.

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!