Ve dvou červnových dnech se konal na zámku Hluboš na Příbramsku, kde spolek Revenium pomáhá majitelům zámku se záměrem vytvoření sociálního podniku pro lidi se znevýhodněním, „velký úklid“. Další dobrovolníky zveme o prázdninách – 14.7. a 11.8.

Hana Potměšilová, předsedkyně představenstva Revenia k tomu říká: „Děkujeme všem, kdo o víkendu na zámku Hluboš pomáhali! V pátek 15. června to byli zaměstnanci Skupiny ČEZ i s členkou představenstva Michaelou Chaloupkovou a o den později v sobotu dobrovolníci z veřejnosti.“

Dva prázdninové termíny

Další dobrovolnické dny budeme mít 14. července a 11. srpna.

„Novinkou pro dojíždějící je, že se dá na Hluboši přespat ve vlastních stanech,“ dodává Hana Potměšilová s tím, že zázemí (koupelna, toalety, kuchyňka) jsou samozřejmě k dispozici.

V čase prázdnin je tak možné spojit pomoc chátrající památce s nedělním výletem do okolí. Poznat můžete například Svatou horu v Příbrami nebo vojenské pásmo v Jincích.

Pomáháme majitelům zámku Jiřím Landou a Františkem Richtrem se záměrem vybudovat během následujících pěti let mimo jiné i sociální podnik, který dá práci lidem se zdravotním postižením.

Průběh dobrovolnické úklidové akce

Před 9. hodinou ranní začnou po oba dny přípravy (nářadí, voda, svačiny…) a během dopoledne se na vše společně vrhneme!

Abychom věděli, kolik všeho nachystat, prosíme o včasnou „registraci“ na e-mail hana.potmesilova@revenium.cz.

Událost najdete i na Facebooku.

 

Foto: archiv Revenium

1 Komentář
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
trackback

[…] projekt největší. Hluboš. Pomáháme majitelům zámku na Příbramsku Jiřímu Landovi a Františku Richtrovi se záměrem […]

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!