Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Festival Open House Praha, který začíná v pondělí, nabídne debaty, přednášky, procházky a další doprovodné akce. Více než 100 běžně nepřístupných budov a prostorů se zdarma otevře o víkendu 21. a 22. května.

Neuplynul ani rok od posledního ročníku festivalu a nás těší, že se po dvou covidových letech, kdy jsme festival byli nuceni organizovat v náhradních termínech, s návštěvníky potkáme v našem oblíbeném, tradičním, jarním květnovém termínu, kdy nás jaro všechny táhne ven a láká za nevšedními zážitky. Návštěvníky festivalu čeká 101 běžně nepřístupných budov, z toho 26 novinek, 57 kulturních památek a bohatý doprovodný program i v souvislosti s výročími některých významných architektů,“ říká ředitelka festivalu Andrea Šenkyříková.

Festival se zároveň snaží odstraňovat bariéry, které mohou bránit lidem v poznávání města a jeho architektury. Jeho mottem je „Architektura pro všechny“, proto i letos nabízí Open House Praha speciální prohlídky budov pro osoby se zdravotním postižením, ať už to jsou neslyšícínevidomí nebo lidé s tělesným omezením. Prohlídky jsou plánované v konkrétních časech, proto vedení festivalu žádá, aby návštěvníci umožnili přednostní vstup do budov těmto organizovaným skupinám.


Prohlídky pro osoby s tělesným postižením
(pohybující se na vozíku)

Ve čtvrtek 19. května se od 10 a 14 hodin uskuteční prohlídky Ústavu organické chemie a biochemie (ÚOCHB) AV ČR pro osoby s tělesným postižením. Návštěvníci pohybující se na vozíku se při exkurzi dozvědí zajímavé informace o architektuře areálu ústavu, jeho historii i současném výzkumu, kterým se zde vědci zabývají. V rámci prohlídky nahlédnou do jedné z výzkumných laboratoří a budou se moci podívat i na zelenou střešní terasu moderní budovy. Na prohlídky je třeba se předem registrovat.

tištěném průvodci na webu jsou označeny budovy, které jsou bezbariérové. Pozor, některé budovy jsou jen částečně bezbariérové. V tom případě je vysvětlující informace doplněna v kreditech.


Prohlídky pro osoby se sluchovým postižením

Ve spolupráci s Ústavem jazyků a komunikace neslyšících FF UK a Českou unií neslyšících jsou na víkend 21. a 22. května připraveny prohlídky s tlumočením do českého znakového jazyka a s nabídkou simultánního přepisu v těchto objektech:

Vstup na prohlídky je zdarma, ale je potřeba se na ně registrovat.


Prohlídky pro osoby se zrakovým postižením

Speciální komentované prohlídky pro lidi se zrakovým postižením jsou na víkend 21. a 22. května připraveny ve spolupráci se Světluškou, projektem Nadačního fondu Českého rozhlasuStřediskem Teiresiás Masarykovy univerzity (Středisko pro pomoc studentům se specifickými nároky), Fakultou umění a architektury Technické univerzity v LiberciELSOU ČVUTMapy.cz a partnerem CPI Property Group, Bubenská 1. Prohlídky se uskuteční v těchto budovách a prostorech:

K prohlídkám jsou připraveny haptické urbanistické mapy budov a jejich okolíhaptické půdorysy budov a popisy tras ke všem zpřístupněným objektům. Studenti FUA TUL v rámci svých semestrálních prací navrhli a vyrobili 3D modely vybraných budov z programu festivalu. Vstup je zdarma bez nutnosti předchozí registrace. Vstup návštěvníků v doprovodu vodicích či asistenčních psů je do všech budov možný.

POPISY TRAS KE STAŽENÍ:


Zdroj: openhousepraha.cz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!