Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Hostem online chatu na stránkách Inspirante.cz byla ve čtvrtek 18. června 2020 od 14 do 15 hodin Ljuba Kovačević. Specialistky z personální společnosti ManpowerGroupMůžete jste se ptali na vše, co vás zajímalo z oblasti pracovního práva.

Téma chatu:

Jak se bránit v této složité době, pokud zaměstnavatel nejedná úplně dobře – neplatné výpovědi, vyhrožování zaměstnancům, šikana, bossing, mobbing úskalí DPP a DPČ a podobně.

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
24 Komentáře
Nejstarší
Nejnovější
Inline Feedbacks
View all comments
Anonymní

Dobrý den, jsem čerstvou absolventkou vysoké školy humanitního zaměření. O jaký nástupní plat si mohu říct, aniž by to působilo nepokorně. Bojím se, že v dnešní době to budou mít mladí lidé těžké. Jsem z Pardubického kraje, ale nebráním se ani dojíždění do Prahy. Děkuji
 

Anonymní

A můžu se na výši platu u pohovoru zeptat? Nebo aspoň upřímně říct, co si já představuju?
 

Anonymní

Jsem OSVČ, ale mám malinký úvazek na DPP (13 tisíc) a z FÚ mi řekli, že si nemůžu zažádat o koronavirovou podporu. Jak se můžu bránit? Zakázky ustaly a z 10 tisíc čistého nevyžiju a stát mi nechce pomoc
 

Anonymní

Dobrý den, zaměstnavatel mi před týdnem řekl, že už nemusím chodit do práce. Mám ID 1. stupně, ale důchod je nízký. Dělal jsem normálně jako zaměstnanec, ale prý teď neplatí výpovědní doba, protože nemá peníze. Je to možné, nebo mi lže?
 

Anonymní

Dobrý den, hledám si práci, mám nějaké zdravotní problémy, ale práce se nebojím, jen musím jednou měsíčně na celý den na nějaká vyšetření do nemocnice, jak to mám zaměstnavateli naznačit – mám strach, že nebude mít zájem, až to zjistí.
 

Anonymní

Takže radši to mám říct?
 

Anonymní

Dobrý den, mám v životopise přiznat, že mám ID? Nebo radši ne?

Anonymní

Počítá se mi do důchodu i práce na DPČ? Zaměstnavatel říká, že ano, ale trochu se bojím, mám do důchodu už čtyři roky. Děkuju.

Anonymní

V práci je teď špatná atmosféra, firma začala propouštět. A šéf mi vyčítá i věci, za které mě dříve chválil. Znamená to, že budu taky propuštěná, mám si hledat práci, mám hrozný strach a bojím se se šéfem promluvit. Kolega mi nabízel pomoc odborů, ale z toho mám taky strach. Ono to vypadá, že se pořád něčeho bojím, ale po padesátce se práce špatně shání a navíc mám nějaké zdravotní problémy. Poradíte mi?
 

Anonymní

Dobrý den, jak se můžu bránit proti výpovědi? Vždy jsem pracovala dobře a najednou už o mě v podniku nemají zájem, prý kvůli koronavirusu. Neměla jsem žádné vytýkací dopisy, nechci skončit na ulici

Anonymní

Dva měsíce jsme měli homeoffice a vše šlapalo, teď šéf trvá na tom, že musíme zase do kanceláře a řekl, že žádnou práci z domova už nestrpí. Denně projezdím čtyři hodiny tam a zpět a aspoň dvakrát do týdne by mi home office pomohl, můžu se nějak bránit?
 

Anonymní

Našel jsem si inzerát a chtějí životopis a motivační dopis, ještě jsem nic takového nepsal, jak by měl být dlouhý a co by v něm mělo být? Děkuju za radu

Ljuba Kovačević

Ljuba Kovačević

V personální společnosti ManpowerGroup aktuálně působí jako interní právník. Pracovním právem se zabývá od roku 2007. Vystudovala PF UK v Praze.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

QR Platba

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!