Jsou možnosti pro jednotlivce i celé rodiny strávit den společně, a přitom svými aktivitami. Líbí se mi možnost i pro neběžce zapojit se do sportovního dění a nasměrovat děti k pohybu, k běhu. Využít jejich chuti poměřit své síly a touhy získat medaile k tomu, aby pro sebe něco udělaly a „hejbly“ tělem. S rodinou jsme běhávali běžecké závody Run Tour, ale letos jsem „ochutnala“ i seriál Night run. V jeho rámci je totiž zařazen Avon běh pro zdravá prsa. To jsou běžecké akce, které se již pravidelně pořádají v různých městech naší republiky.

Zároveň je zde nejen pro účastníky, ale i pro širokou veřejnost možnost seznámit se s tím, jak si správně udělat SAMOVYSETŘENÍ PRSOU. Mladé ženy s diagnózou rakovina prsu BELLISKY na těchto akcích ve stánku Avon právě využívají tzv. prsního fantomu, díky němuž je možné si prakticky vyzkoušet,  jaké to na omak je, když je v prsu bulka, v tom horším případě nádor. A i když ke stánku někteří muži tak zvláštně zahlíželi, tak když pak na vyzvání, aby se přišli podívat a vyzkoušet vlastním pohmatem, jaké to je najít v prsním fantomu bulky a proč je samovyšetření přínosné, odcházeli již s jiným výrazem ve tváři. 

Právě při letošním NN Night runu v Mostě jsem se do edukace k samovyšetření zapojila i já. Vím, že samovyšetření mnohdy napomůže ušetřit ženám spoustu komplikací. Vždyť já si díky němu našla zhoubný útvar dokonce 3x. Ale stále se setkávám se ženami, které tvrdí, že ony jsou v bezpečí. Vždyť přece chodí na mamograf! Jenže to je jednou za dva roky! A zhoubný útvar může vzniknout mezi touto dobou. Proto je metoda pravidelného samovyšetření nezastupitelnou součástí prevence! Jak ji správně dělat, najdete na https://www.bellisky.cz/odborne-informace/prevence/.

Po registraci na závod Avon běhu pro zdravá prsa na 5 km mě zprvu překvapilo, že mě v mailové korespondenci oslovují „Ahoj ŠELMO!“ Teď už vím! Vždyť tu mají noční běhy s čelovkou ve svém znaku!

Po doběhu jsem se tedy už i já stala ŠELMOU!

Fota: archiv Zuzany Nemčíkové

Zuzka Nemčíková

Zuzka Nemčíková

Bývalá armádní psycholožka a hlavně nezdolná optimistka, sama říká, že má výcvik na zvládání nadlimitních životních situací. Prodělala třikrát rakovinu prsu, včetně opakovaných recidiv. Jako BRCA pozitivní se jí vrátila také rakovina vaječníků, nyní včetně metastáz. Na své cestě životem jde svou vitalitou příkladem i stovkám dalších pacientek. V roce 2018 otevřela své psychologické poradenství v Žatci, které je zároveň pobočkou spolku Revenium. Svými Pohlazeními pravidelně přispívá do online magazínu Inspirante.cz, ale i v jiných médiích je jako doma. Zuzka miluje běhání, je proslulou účastnicí seriálu RunTour, kde sbírala dojmy i trofeje. Největší výhrou je však její manžel Miloš, který jí drží palce ve všem, do čeho se pustí.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!