Vlajkový osvětový projekt Světlušky Nadačního fondu Českého rozhlasu letos poprvé otevře dveře hostům Kavárny POTMĚ, a to na náměstí Míru v Praze. Živý kavárenský ruch a autentické posezení v naprosté tmě u oblíbeného nápoje ve společnosti nevidomých a slabozrakých kavárníků si návštěvníci mohou užít od 22. června do 3. července.

Kromě voňavé kávy přiveze Kavárna POTMĚ především zážitek. Hosté se mohou mimo jiné těšit na hudební vystoupení, degustaci vína a živé vysílání stanic Českého rozhlasu.

V kavárně se zákazníci dočkají profesionální péče zrakově postižené obsluhy, která s radostí představí kousek svého každodenního světa. Hned při příchodu budou přivítáni a vybaveni potřebnými instrukcemi, poté se jich ujmou průvodci, kteří je zavedou ke stolu a předají do péče číšníka. Ten pro ně bude v kavárně obsluhou, kotvou ve tmě i zdrojem zajímavostí, na něž se budou chtít zeptat. Kromě tradičního zážitku si letos hosté budou moci vychutnat i každodenní doprovodný program.

V den otevření Kavárny POTMĚ 22. června si kromě kávy užijí návštěvníci vystoupení dětského sboru Školy Jaroslava Ježka a také Bárovy Barové Bandy, kapely složené ze současných i bývalých zaměstnanců Českého rozhlasu. Další hudební vystoupení, jež doprovodí posezení u nejčernější kávy 24. června, bude pod taktovkou zpěvačky Elis Mraz. Speciální program budou mít kavárníci nachystaný na poslední školní den 30. června – dopoledne bude pro školáky připraveno občerstvení společnosti Kaufland, z místa bude také živě vysílat Radio Junior. Tentýž večer se v kavárně uskuteční degustace vín z vinařství Mikrosvín Mikulov.

Vstupné do Kavárny POTMĚ je 180 Kč. Vstupenky je možné zakoupit na místě i v předprodeji. Kavárna, jež slavnostně otevře dnes ve 14.00, bude dostupná každý den od 9 do 20 hodin s obědovou pauzou od 13.30 do 14.00. Výtěžek z prodaných vstupenek poputuje do veřejné sbírky Světluška a pomůže zrakově postiženým dětem i dospělým po celém Česku.

Po Praze se kavárníci vydají do Uherského Hradiště (29. července – 4. srpna), Olomouce (8.–13. října),  do Brna (17.–23. října) a Jihlavy (25.–30. října).

Světluška

Od roku 2003 je Světluška partnerem pro organizace, které zajišťují služby pro lidi s těžkým zrakovým postižením. Stejně tak je jedním ze záchytných bodů pro takto handicapované jednotlivce, rodiny, studenty, seniory, kterým pomáhá k životu, který chtějí žít. Světluška přispívá na vzdělávání, na volnočasové aktivity, na moderní asistivní technologie či nové metody diagnostiky a léčby. Rodinám pak na asistenci a odlehčovací služby.

Zdroj: nasepraha.cz

Foto: Pixabay

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!