Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

I přes problematickou epidemiologickou dobu vycházejí z šicích dílen brněnského MYJÓMI družstva invalidů další nové produkty. Po úspěchu Betelných šátků s nanofiltrem, které loni na jaře vznikly jako odpověď na šířící se koronavirus, je už jasné, že tento sortiment z trhu jen tak nezmizí. V průběhu roku se proto objevila široká nabídka šátků v řadě barev, vzorů i stylů. Betelné šátky vycházející z rukou šikovných švadlenek v pobočkách družstva na několika místech republiky už se svými nositeli prošly všechna roční období, nově však nechybějí třeba ani párové šátky nebo různě zaměřené kolekce. Kdo chce originál, který je pouze jeden, může si prostřednictvím e-shopu www.betelnesatky.cz objednat šátek s potiskem na přání. Do opakovaně nositelných šátků je všitý certifikovaný nanofiltr, takže tato ochrana jednoznačně splňuje požadavky dané vládními nařízeními, navíc se chýlí ke konci proces certifikace výrobku coby celku. Družstvo se k tomuto kroku rozhodlo víceméně pro klid zákazníků a s ohledem na poněkud nepřehlednou situaci na začátku března. „Ještě probíhají některé testy, ale předpokládám, že tak do dvou týdnů bude certifikace šátků dokončena,“ vyjádřil se předseda představenstva MYJÓMI družstva invalidů Petr Horký.

Přibyly čepice i nákrčníky

Betelné šátky jsou k mání nejen samostatně, ale i s dalšími doplňky v barevně sladěných sadách. Nejčastější volbou je sada s čepicí, nicméně v MYJÓMI se šijí také čepice s otvorem na culík, čelenky, párové rukavice nebo třeba oblíbené nákrčníky. Produkty je možné libovolně zkombinovat, takže výsledkem jsou „Betelné komplety“ na vycházky do města i do přírody pro děti i dospělé. A protože vizí bylo také zpracování různých zbytků látek v rámci udržitelnosti životního prostředí, kolekce doplňků jsou spíše menší. Třeba jen několik kusů, nebo jediný, takzvaná „designovka“. Druhý takový model člověk na ulici neuvidí. Vše záleží na přání zákazníka, nicméně fantazii se meze nekladou. V průběhu posledních měsíců se rozšířil rovněž sortiment ponožek vznikajících v pletací dílně, které se pletou taktéž na přání – pro firmy i jiné kolektivy. Ponožky z MYJÓMI prodávané na e-shopu www.ponozkarna.eu vyhovují všem, kteří si cení kvalitního řemeslného zpracování ryze českého výrobku, originality návrhu a současně mají zájem podpořit chráněné dílny.   

Aktuální situace, která se odrazila ve všech odvětvích podnikatelských činností, družstvu paradoxně pomohla. Přestože po nějakou dobu musela služby zákazníkům omezit ruční myčka a některé zakázky nenávratně „vypadly“ také v montážních dílnách. „I když jsme museli průběžně uzavírat pobočky, pokud v nich některý ze zaměstnanců onemocněl nemocí covid-19, případně byl pozitivně testovaný, na druhou stranu se nám podařilo dojednat nové zakázky, ke kterým bychom se jinak nedostali. Také jsme uvedli do provozu novou pobočku v Rumburku s šicí i montážní dílnou, přibrali několik desítek zaměstnanců a celkově se nám podařilo posílit. Zatím tedy můžeme říct, že firma tímto složitým obdobím prochází dobře,“ doplnil Petr Horký.

Foto: archiv Myjómi

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Lenka Mašová

Lenka Mašová

Protože cesty osudu jsou nevyzpytatelné, po dvou desetiletích ve zpravodajských médiích, ale také dvou mozkových příhodách a jednom tumoru v míše jdu s pomocí oblíbeného černého humoru po nové trase. Písmenka na ní naštěstí zůstala, jen je skládám do slov a vět pod brněnským MYJÓMI družstvem invalidů a příležitostně uplatňuji i jinde. A tak poznávám další lidi, kterým osud ukázal tu méně příjemnou tvář, ale oni „drze“ dělají, že to nevidí… V koutě stojí francouzská hůl, ale i s trekovými a batohem na zádech se zatím dá při troše úsilí chodit po horách, kopcích a lesích, spát pod hvězdami a koukat, jak je na světě krásně.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!