Lidé cvičili pro pacienty s roztroušenou sklerózou

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Téměř 6 500 lekcí odcvičili účastníci Maratonu s roztroušenou sklerózou (MaRS). Pacienti i zdraví sportovci letos kvůli koronaviru cvičili bezkontaktně.

Své úspěchy si nasdíleli prostřednictvím sociálních sítí. Do desátého ročníku se letos zapojili lidé z 51 měst v Česku, Kanadě, Slovensku i Irsku. Máme radost z toho, kolik lidí se i přes překážky způsobené pandemií zapojilo. Účastníci si pouštěli online videa a cvičili doma nebo šli na procházku a ze všeho nám posílali fotografie. Alespoň virtuálně jsme se tak mohli propojit,“ řekla Kateřina Bémová z Nadačního fondu IMPULS, který akci organizuje.

Pacienti i jejich přátelé odcvičili 6 494 lekcí. Účastníci akce MaRS letos museli proti předešlým ročníkům cvičit individuálně, organizátoři jim proto nasdíleli různá online videa, kterými se mohli inspirovat. Na své si přišli například fanoušci kondičních cviků, jógy nebo chůze s hůlkami – nordic walking. Videa byla rozčleněna podle náročnosti, aby se mohl zapojit každý. Od maminek přes pacienty s omezeným pohybem až po zdravé sportovce,“ vysvětlila fyzioterapeutka Lucie Suchá.

Videa s jednotlivými cviky si mohou zájemci vyzkoušet i nyní na www.maratonmars.cz. Do maratonu se kromě cvičení podle instruktážních videí zapojili sportovci i procházkou. Ať už vystoupali na nejbližší kopec, nebo se prošli kolem řeky. Celkem 220 účastníků dohromady zdolalo ve výzvě 8. vrchol do Koruny planety 78 342 výškových metrů. „Každý přispěl tolika výškovými metry, na které mu stačily síly,“ popisuje Bémová. „Jednou z procházek, kterou si mohli účastníci zvolit, byla 10 km dlouhá trasa mezi Fakultou tělesné výchovy a sportu Univerzity Karlovy v Praze a Tyršovým domem. Sportovci ji mohli pojmout jako orientační běh nebo rodinnou vycházku. Program připravili studenti oboru aplikovaná tělesná výchova a sport osob se specifickými potřebami.“

Zdroj: helpnet.cz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!