Na Mikulášské posezení, které se uskuteční ve středu 6. prosince od devíti do dvanácti hodin v Centru volného času ve Vietnamské ulici 1541 v Ostravě-Porubě, zve pacientské sdružení Roska Ostrava (nestátní nezisková organizace, které sdružuje nejen pacienty s roztroušenou sklerózou, ale i jejich příbuzné). Jak uvedla její předsedkyně Naďa Nováková, zájemci se mohou na akci přihlásit do čtvrtka 30. listopadu.

„Mikulášské posezení pořádáme pravidelně. Trochu zbilancujeme rok, který se blíží ke konci, a také představíme akce, které nás čekají v roce 2024. Půjde například o rekondiční pobyty v Rajské boudě v Malenovicích (v květnu) a v září pak vyrazíme do Davidova mlýna ve Starých Těchanovicích u Opavy. V květnu nemůže v našem kalendáři chybět už tradiční výšlap na Prašivou v Beskydech a na 29. května je naplánován Světový den roztroušené sklerózy,“ upřesnila předsedkyně Rosky Ostrava.

Jak zároveň dodala, Mikulášské posezení je však hlavně příležitostí, aby si členové Rosky popovídali v příjemné atmosféře u kávy a drobného občerstvení.

„Martina Galischková, naše cvičitelka s akreditací, tady vede každé úterý rehabilitační cvičení. Tentokrát cvičit nebudeme, bude to opravdu sváteční posezení. Ale nudit se určitě nebudeme,“ dodala s úsměvem předsedkyně Rosky Ostrava. 

Foto: Břetislav Lapisz

Břetislav Lapisz

Břetislav Lapisz

Rodák z Českého Těšína prožil dětství v nedalekém Havířově, od konce studií v roce 1990 bydlí v Ostravě. Absolvent učitelství Pedagogické fakulty Ostrava (obor čeština – dějepis) se zajímá o novodobou historii, jeho největším koníčkem je sledování sportovních přenosů (od fotbalu přes hokej, stolní tenis až po šipky). Rád cestuje, jeho nejoblíbenější destinací je Slovensko. A v poslední době zahradničí (s poměrně mizernými výsledky). Je ženatý a má dvě dospělé děti. Roztroušená skleróza jej „provází“ od roku 1998.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!