Devátý ročník festivalu Deziluze se uskuteční ve dnech 24. až 26. června v Březnici na Příbramsku. V areálu pivovaru Herold zahrají Terra, Kewu, Kvítek, Arleta, Viah a další.

Festival se dlouhodobě zasazuje o podporu nezávislé alternativní kultury. Návštěvníci se tak během této víkendové akce mohou těšit na celou řadu hudebních vystoupení českých kapel, DJ’s či rapperů. 

„Kromě hudebního programu chystáme opět imerzivní výstavy, divadla a performance, únikovou hru a workshopy. Účast přislíbili například Le Cabaret Nomád a jeden z workshopů bude Fotka v prostoru a čase od Jana Pohribného,“ říká Marianna Cimburová, zakladatelka festivalu. 

Na festivalu se vždy protáčejí noví interpreti, a tím je garantována progresivita festivalové dramaturgie. Pořádá jej nezisková organizace, která se skládá převážně z mladých studentů a poskytuje prostor méně známým umělcům. Přináší to nejprogresivnější ze současné kulturní scény a nabízí je návštěvníkům v kouzelné atmosféře industriálních budov před renovací.

,,Náš tým se neustále obměňuje. Díky tomu je každý ročník Deziluze úplně odlišný, byť ve stejném duchu. Občas je trochu těžší nové členy sladit, ale díky našim víkendovým brigádám v pivovaru se vždy skvěle naladíme,” dodává Cimburová.

Téma letošního ročníku je ČAS-O-PROSTOR, jemuž podléhá grafika, scénografie i výběr částí programu. Festival už potřetí proběhne v barokním areálu pivovaru Herold a přilehlé zámecké zahradě. Areál spravuje Modrá nadace společně s pivovarem Herold, díky kterým bylo umožněno festival uspořádat. Akce se uskutečňuje za finanční podpory Ministerstva kultury, Státního fondu kultury a Středočeského kraje.

Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ