Nové figurky víl, andílků a sněhuláků

Velikonoční kohoutky a vajíčka na e-shopu Revenia právě střídají květinové víly, strážní i adventní andělé a sněhuláci. Nová várka přírodních dekorací a figurek z rukou Hanky Navrátilové vznikala během horkých letních dnů, kdy bylo doma u kuchyňského stolu s fungující klimatizací opravdu dobře. Všechny postavičky znovu lákají do světa fantazie, přinášejí radost a vyjadřují vděčnost a poděkování.

„Michal (fotograf spolku Revenium, autor fotek v galerii) rozhodně nemůže nafotit všechno, protože každá figurka je originál. Nemám v plánu sekat to jako Baťa cvičky, žádná moje věc není stejná,“ říká Hanka s tím, že si s postavičkou, která už má hlavu a stabilní tělo, v duchu povídá. Tím pro ni vybírá ty nejlepší ozdoby a doplňky a rozhoduje se, jestli jí dá například do rukou srdíčko, nebo vločku, anebo jestli to bude ještě jinak a vznikne úplně nová kombinace.

Pořídila si látky s květinovým potiskem, které jsou základem pro levandulové, růžičkové a kopretinové víly. „Nakonec jsem dala na jednoznačný názor holčiček a přidělala jsem jim malá křídla, protože kdyby to bylo na dospělých, zůstaly by bez nich.“ Z barevných textilií jsou víly oranžové a žluté a kouzlem nechtěného je víla berušková. „Lepidlo mi na podlepené špulce udělalo skvrny, které mě napadlo zamaskovat motivy berušek… Řeklo by se, že jsou to hlouposti, ale mě to takhle nesmírně baví,“ přiznává s úsměvem Hanka.

Novinkou jsou i malí strážní andílci, na které ji přivedl manžel. „Zeptal se mě, když mají dámy tak rády levanduli, proč spíš neudělám květinovou figurku se svatozáří, která by je mohla hlídat.“ Z vánočního a adventního dekoru připravuje také adventní anděly a díky vpichované ovčí vlně i patřičně zasněžené sněhuláky se šálou kolem krku. Vánočních postaviček má zatím tak dvě desítky, ostatních víc, přesné počty za léto odhadovat nechce. Ale pořád platí, že pod hodinu, možná hodinu a půl se s jednou nedostane.

„A taky pořád platí, že jsem realista a nekladu na sebe zbytečné ambice. Co se stihne, to se stihne, už si za to dávno nenadávám,“ uzavírá Hanka s tím, že je v jejím životě naštěstí všechno při starém. Kromě tvoření ji stále těší práce na zahradě, svět plný květin, hlídání a opečovávání zvířat, zajímavých cest, chutí a chvil s manželem. „Mám nějaký nápad na změny na zahradě, ale tentokrát dám statečně jen návrh a zbytek nechám udělat odborníky, ne že bych se do toho hnala já,“ směje se nakažlivě nakonec.

Foto: Michal Janků

Helena Tutterová

Helena Tutterová

Píše sloupky s názvem Perplex ve městě, aby cupovala život s dětskou mozkovou obrnou a jinými naschvály. Nehodlá totiž jen opatrně našlapovat a lovit Božského přeskáče či jinou ortopedickou obuv. Prahne po životě na vysoké noze obklopena přáteli, knihami a kávou. Analogie s legendárním Sexem ve městě tak není vůbec náhodná. Miluje příběhy a humor mezi řádky, i proto pracuje v redakci magazínu Inspirante neziskovky Revenium. Věří v sílu ticha, přírody a kofeinu, propadá kouzlu divadelních a filmových scén a dojímají ji šťastné konce. Tajně tančí a sportuje, aby ji hned tak něco neuteklo a neskolilo. Hlavně ale proto, aby měla k často rozběhaným lidem blíž.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!