Podpořte svým hlasem pražírnu kávy, která dává práci lidem s ereskou

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Hanka a Pavel. Dva lidé s roztroušenou sklerózou, kteří se potkali v pražírně výběrové kávy v NATURPARK 12 neziskové organizace Revenium a stali se pevným základem nového sociálního podniku. Podpořte je a další jejich kolegy v soutěži Dáváme milion! Hlasovat můžete do pátku 30. dubna.

Hlasovat můžete ZDE: https://www.davamemilion.cz/projekt/984/cerstve-naprazena-vyberova-kava-z-kokorinska-rozzari-vas-den?winner=0

A proč hlasovat? Přinášíme příběh pražírny, která sídlí v srdci CHKO Kokořínsko NATURPARK 12. Ať víte, proč dát hlas.

Konečně nám dorazily naše vysněné pražičky a začali jsme pražit. Byl únor 2020. Za čtyři týdny se kvůli koronavirové krizi uzavřely všechny kavárny, restaurace, kanceláře, které jsme měli nasmlouvány. Museli jsme rychle vymyslet, jak představit a dostat naši výběrovou kávu z malých farem z celého světa mezi kávomily. A jak si udržet a hlavně nezklamat našich šest nových kolegů se zdravotním postižením, kterým se u nás nastartoval nový pracovní život. Rychle jsme vytvořili e-shop. Oslovili díky on-line prodeji stovky zákazníků. Začali zkoumat různé platformy a technologie, jež by nám pomohly v dalším růstu. Jen díky otevřenému přístupu k novým technologiím můžeme udržet naše podnikání a rozvíjet další aktivity v srdci CHKO Kokořínsko.

Přečtěte si na blogu Naturparku:

Foto: archiv Revenium

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!