PROSAZ je nezisková organizace sídlící více než 20 let v Kodymově ulici v městské části Praha 13. Poskytuje služby pro zdravotně postižené – registrované sociální a zdravotní služby, chráněné dílny a rekreační středisko vhodné pro vozíčkáře.

Nezisková organizace PROSAZ poskytuje komplexní portfolio služeb pro zdravotně postižené. Konkrétně jde hlavně o registrované sociální a zdravotní služby.

„Poskytujeme služby osobní asistence, pečovatelské služby, domácí zdravotní péči, máme tři chráněné dílny a rekreační středisko, které je převážně bezbariérové v Líchovech u Sedlčan. PROSAZ nejdříve vznikl od slova prosazovat se a teď jsme to ještě rozšířili o popis jednotlivých písmen, jež odpovídají zase těm jednotlivým činnostem,” řekla Iveta Pešková, ředitelka a zakladatelka organizace PROSAZ, z. ú.

Za jednotlivými písmeny názvu organizace se skrývá celkem 6 slov: pečujeme, rozumíme, ochraňujeme, spojujeme, aktivizujeme a zaměstnáváme. Organizace vznikla v roce 1991 a aktuálně působí jako terénní služba. Péči tedy poskytuje přímo v domovech svých klientů. Jako jediná v Praze taktéž nabízí noční pohotovostní službu.

„Když má náš klient s námi uzavřenou smlouvu na pečovatelskou službu, tak nám zavolá přes den a sdělí nám, že by chtěl třeba v 11 večer uložit, protože jde třeba na koncert a my k němu v 11 večer přijedeme. Případně když potřebuje polohovat věci ráno, tak přijedeme ve 3 ráno a zapolohujeme klienta,” řekl Filip Wágner, vedoucí sociálních služeb. 

Kromě sociálních a zdravotních služeb organizace provozuje i chráněné dílny. „Zaměstnáváme lidi se zdravotním znevýhodněním a vyrábíme různé drobnosti, šicí věci, kancelářské a knihařské,” řekla Iveta Pešková.  

Aktuálně využívá pečovatelských služeb celkem 50 klientů. Dalším 88 je poskytována služba osobní asistence.

Zdroj: prahatv.eu

Foto: pixabay.cz

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!