Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

PROSAZ je nezisková organizace sídlící více než 20 let v Kodymově ulici v městské části Praha 13. Poskytuje služby pro zdravotně postižené – registrované sociální a zdravotní služby, chráněné dílny a rekreační středisko vhodné pro vozíčkáře.

Nezisková organizace PROSAZ poskytuje komplexní portfolio služeb pro zdravotně postižené. Konkrétně jde hlavně o registrované sociální a zdravotní služby.

„Poskytujeme služby osobní asistence, pečovatelské služby, domácí zdravotní péči, máme tři chráněné dílny a rekreační středisko, které je převážně bezbariérové v Líchovech u Sedlčan. PROSAZ nejdříve vznikl od slova prosazovat se a teď jsme to ještě rozšířili o popis jednotlivých písmen, jež odpovídají zase těm jednotlivým činnostem,” řekla Iveta Pešková, ředitelka a zakladatelka organizace PROSAZ, z. ú.

Za jednotlivými písmeny názvu organizace se skrývá celkem 6 slov: pečujeme, rozumíme, ochraňujeme, spojujeme, aktivizujeme a zaměstnáváme. Organizace vznikla v roce 1991 a aktuálně působí jako terénní služba. Péči tedy poskytuje přímo v domovech svých klientů. Jako jediná v Praze taktéž nabízí noční pohotovostní službu.

„Když má náš klient s námi uzavřenou smlouvu na pečovatelskou službu, tak nám zavolá přes den a sdělí nám, že by chtěl třeba v 11 večer uložit, protože jde třeba na koncert a my k němu v 11 večer přijedeme. Případně když potřebuje polohovat věci ráno, tak přijedeme ve 3 ráno a zapolohujeme klienta,” řekl Filip Wágner, vedoucí sociálních služeb. 

Kromě sociálních a zdravotních služeb organizace provozuje i chráněné dílny. „Zaměstnáváme lidi se zdravotním znevýhodněním a vyrábíme různé drobnosti, šicí věci, kancelářské a knihařské,” řekla Iveta Pešková.  

Aktuálně využívá pečovatelských služeb celkem 50 klientů. Dalším 88 je poskytována služba osobní asistence.

Zdroj: prahatv.eu

Foto: pixabay.cz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!