Roska Ostrava se s prázdninami rozloučila na pstruží farmě

Netradiční místo zvolili k ukončení prázdnin členové ostravské Rosky (Roska sdružuje pacienty trpící roztroušenou sklerózou, pozn. red.). V pátek 2. září navštívilo sedmadvacet členů Rosky i jejich blízcí Pstruží farmu v Bělé na Opavsku.

Jak doplnila předsedkyně ostravské Rosky Naďa Nováková, akce se zúčastnili i zástupci organizace stomiků. „Jak se ukázalo, bylo to velmi příjemné a pohodové rozloučení s letními prázdninami. Navíc jsme si pochutnali na výborném pstruhovi na másle s kmínem. Nechyběla samozřejmě ani zeleninová obloha,“ upřesnila Naďa Nováková. Akce se zúčastnili i vozíčkáři, pro ty byla zajištěna doprava bezbariérovým tranzitem.

Ostravská Roska bude pokračovat v dalších akcích pro své členy i v podzimním a zimním období. Už v sobotu 10. září vyrazí roskaři na týdenní rekondiční pobyt do rodinného Hotelu Kryštof v Prostřední Bečvě, který se nachází v chráněné krajinné oblasti Moravskoslezských Beskyd. „Koncem září připravujeme společnou akci s Klubem Parkinson Ostrava, zahrajeme si holandský biliard,“ doplnila předsedkyně Rosky Ostrava.

V listopadu se pak uskuteční další, tentokrát třídenní rekondiční pobyt, v Davidově mlýně ve Starých Těchanovicích. Ve zrekonstruované budově historického mlýna jsou hostům k dispozici i bazén a wellness. Letos by se opět měla uskutečnit výstava výtvarných prací členů ostravské Rosky v Galerii Mlejn v Ostravě a další tradiční akcí bude Mikulášské posezení.

Foto: Naďa Nováková, Stanislav Novák

Břetislav Lapisz

Břetislav Lapisz

Rodák z Českého Těšína prožil dětství v nedalekém Havířově, od konce studií v roce 1990 bydlí v Ostravě. Absolvent učitelství Pedagogické fakulty Ostrava (obor čeština – dějepis) se zajímá o novodobou historii, jeho největším koníčkem je sledování sportovních přenosů (od fotbalu přes hokej, stolní tenis až po šipky). Rád cestuje, jeho nejoblíbenější destinací je Slovensko. A v poslední době zahradničí (s poměrně mizernými výsledky). Je ženatý a má dvě dospělé děti. Roztroušená skleróza jej „provází“ od roku 1998.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!