Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Před časem nás se zakázkou oslovila firma Plastia, která vyrábí pěstební nádoby. Měli jsme je osázet pro veletrh Žně design. Kolegyně v Brně vykouzlily tak krásná aranžmá, že jsme dostali příležitost ukázat se znovu – tentokrát v Praze na veletrhu FOR INTERIOR.

Abyste tomu rozuměli, já sama mám s podzimním kouzlením trochu problém, protože už se ozývají bolavé klouby. A tak nám samo nebe seslalo do týmu novou kolegyni Hanku, která se jakožto ostřílená výtvarnice pustila do návrhů devíti osázených nádob pro vzorové interiéry bytové architektky Ivy Bastlové. V teple svých domovů jsme si sedly k počítačům, telefonům a skicákům a udělaly si takový tříhodinový brainstorm, kdy jsme se snažily najít tu nejlepší kombinaci pokojových květin. Házely jsme po sobě latinskými názvy rostlin, až jsme se kolem deváté večer dostaly k finální podobě. A měly jsme radost! Objednala jsem květiny a domluvily jsme si termín, kdy se pustíme do práce.

Kupujeme věšák

Druhý den ráno – někdy u vaření kafe – mi zvoní telefon a volá Hanka. Její slova: „Ty vřesy tam dát nemůžeme!“ mě probudí rychleji než kofein. Dochází nám, že interiéry budou barevné i bez našich květin. Takže růžové vřesy by možná mohly být v konečné kompozici lehkým fiaskem. Hanka neváhá a najde u prodejce květinu s romantickým českým názvem věšák. Jaká jiná květina by se měla víc hodit do bytového interiéru, že? Náš věšák je krásně zelený a ideálně doplňuje kompozici. Když se scházíme o pár dní později na místě tvorby, tahle rostlina nás úplně rozněžní. Odlupujeme několik stonků a Hanka je plánuje zasadit. Prý to jde skvěle. Říkají pěstitelé. Snad se z nich nevyklubou dravé masožravky. O Hanku přijít nechci.

Frčíme do Letňan

Ano, správně, Pražané znalí Jižní spojky pochopí, že jde o nadsázku. Kdyby byl vedle Jižní spojky chodník, mohli byste sledovat kolemjdoucí, jak vás procházkovým tempem předhánějí. Na druhou stranu si pak v autě hezky popovídáte, poslechnete spoustu písniček a neprší na vás. To ti venku nemají.

Na výstavišti v Letňanech dosazuji poslední nádoby a zalévám. Organizátorky se se mnou loučí se slovy, že se jim to snad podaří do těch interiérů dát tak, aby to nikdo neukradl. Směju se nadsázce a letím pro dcerku do školky na druhou stranu Prahy. Metrem. Je to rychlejší. Navíc mě z místního rozhlasu celou dobu milý mužský hlas uklidňuje, že když budu držet ve špičce rozestupy, všechno spolu zvládneme! No neberte to.

Hledá se černý květináč…

Teď si říkáte: „Jo, to jsem přesně věděl, že se stane…“

My to nevěděli, a tak mi v neděli odpoledne volá kolegyně, která má nádoby po skončení veletrhu vyzvednout. Dá mi jednoduchý počtářský úkol, kdy si porovnáme, že dvě jsou méně než tři. Jedna z nádob, usazená nejblíž návštěvníkům, ničím nepřipoutaná, už zdobí něčí domov. Tedy doufáme, že zdobí. Přejeme jejímu novému majiteli vše dobré a věříme, že příště si naše aranžmá raději koupí!

Věšák do každé rodiny!

Chtěla bych na závěr poděkovat všem, kteří se na této akci podíleli. I přes to, že nynější zakázky se nesou v duchu „dnes uděláš, zítra možná vyhodíš“ a covidová opatření trénují naší flexibilitu a odhodlání, byla to skvělá týmová práce! Jestli se zadaří, můžete se třeba příští rok těšit na naše vlastní malé věšáčky. Klucí kvetou na Velikonoce a určitě je doma budete chtít stejně jako my! Tak se držte! S rozestupy, samozřejmě.

Foto: archiv Rozkveteme

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!