Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Projekt „Psoriáza/lupénka Sestra v akci“ je určen pro všechny pacienty s lupénkou (psoriázou), ale také pro jejich rodinné příslušníky či veřejnost.

Na telefonní lince v době, kdy již nejsou ambulantní hodiny na odborných centrech, odpovídá na dotazy odborná sestra, která o psoriáze přednáší a s lupénkou má rodinnou zkušenost. Výjimečně se budou moci zájemci ptát sestry v akci osobně, a to na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v neděli 17. října v Kongresovém centru Praha. 

Na konferenci zazní 23 přednášek na témata usnadňující život lidem s různým zdravotním postižením. Kromě toho si budou moci návštěvníci na místě vyzkoušet kompenzační pomůcky, různá zařízení a aplikace, s nimiž se představí téměř 40 vystavovatelů.

Mezi nimi bude také stánek spolku Revenium a v něm sestra v akci Gabriela Doleželová (https://psoriaza.sestravakci.eu). Ta je zároveň organizátorkou osvětové kampaně Puntíkový den, jejímž cílem je informovat veřejnost o lupénce, a to především o tom, že není infekční, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit. Nikdo by se svými starostmi neměl zůstat sám.

Ojedinělou možnost získat na jednom místě během konference přehled o široké škále pomůcek a možnostech řešení konkrétního problému ocení lidé s různým zdravotním znevýhodněním o to více, že kvůli pandemii byli dlouhou dobu odkázáni jen na online komunikaci.

Přehled vystavovatelů je na stránce s programem konference na https://www.inspo.cz/inspo-2021, kde je také odkaz na registrační formulář. S ohledem na stále rostoucí počet účastníků organizátoři 21. ročníku INSPO poprvé využili profesionální systém registrace a odbavování účastníků na konferenci.

Platba nyní probíhá předem, odpadne zdržující placení v hotovosti při prezenci. Při registraci je možné vybrat si platbu kartou, převodem, přes Google Pay nebo na fakturu. Pokud se někdo ze zdravotních či jiných důvodů nebude moci konference zúčastnit a zruší svoji registraci do 7. října, bude mu celá částka vrácena. V případě pozdějšího odhlášení dostane zpět poloviční částku. 

Cena vstupenky je 600 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich asistenti zaplatí jen 300 Kč. Pro konferenci INSPO 2021, jejímž jedním z mediálních partnerů je magazín Inspirante.cz, zůstávají v platnosti vstupenky zakoupené na INSPO 2020, jež se kvůli pandemii konala jen on-line.

Zdroj & foto: Helpnet.cz, BMI sdružení & Gabriela Doleželová

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!