Projekt „Psoriáza/lupénka Sestra v akci“ je určen pro všechny pacienty s lupénkou (psoriázou), ale také pro jejich rodinné příslušníky či veřejnost.

Na telefonní lince v době, kdy již nejsou ambulantní hodiny na odborných centrech, odpovídá na dotazy odborná sestra, která o psoriáze přednáší a s lupénkou má rodinnou zkušenost. Výjimečně se budou moci zájemci ptát sestry v akci osobně, a to na konferenci INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami, která se uskuteční v neděli 17. října v Kongresovém centru Praha. 

Na konferenci zazní 23 přednášek na témata usnadňující život lidem s různým zdravotním postižením. Kromě toho si budou moci návštěvníci na místě vyzkoušet kompenzační pomůcky, různá zařízení a aplikace, s nimiž se představí téměř 40 vystavovatelů.

Mezi nimi bude také stánek spolku Revenium a v něm sestra v akci Gabriela Doleželová (https://psoriaza.sestravakci.eu). Ta je zároveň organizátorkou osvětové kampaně Puntíkový den, jejímž cílem je informovat veřejnost o lupénce, a to především o tom, že není infekční, lze ji léčit, ale zatím bohužel ne zcela vyléčit. Nikdo by se svými starostmi neměl zůstat sám.

Ojedinělou možnost získat na jednom místě během konference přehled o široké škále pomůcek a možnostech řešení konkrétního problému ocení lidé s různým zdravotním znevýhodněním o to více, že kvůli pandemii byli dlouhou dobu odkázáni jen na online komunikaci.

Přehled vystavovatelů je na stránce s programem konference na https://www.inspo.cz/inspo-2021, kde je také odkaz na registrační formulář. S ohledem na stále rostoucí počet účastníků organizátoři 21. ročníku INSPO poprvé využili profesionální systém registrace a odbavování účastníků na konferenci.

Platba nyní probíhá předem, odpadne zdržující placení v hotovosti při prezenci. Při registraci je možné vybrat si platbu kartou, převodem, přes Google Pay nebo na fakturu. Pokud se někdo ze zdravotních či jiných důvodů nebude moci konference zúčastnit a zruší svoji registraci do 7. října, bude mu celá částka vrácena. V případě pozdějšího odhlášení dostane zpět poloviční částku. 

Cena vstupenky je 600 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich asistenti zaplatí jen 300 Kč. Pro konferenci INSPO 2021, jejímž jedním z mediálních partnerů je magazín Inspirante.cz, zůstávají v platnosti vstupenky zakoupené na INSPO 2020, jež se kvůli pandemii konala jen on-line.

Zdroj & foto: Helpnet.cz, BMI sdružení & Gabriela Doleželová

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!