Tak tu máme léto a přirozenou potřebu se družit s druhým pohlavím. Druhy seznamování mohou být různé, jak všichni víme, ale pro holku na vozíku zůstává výšlap do hor a piknik na vrcholu třítisícovky pod hvězdným nebem pouze ve fázi romantických představ. Stejně tak večeře při svíčkách na Eiffelovce, polibek u sochy Svobody nebo plavání na Galapágách s výskajícími delfíny.

Ale co je o trochu realističtější i pro holku na vozíku, třeba jako jsem já, je táboření u ohně na Šumavě, procházka v jarním Průhonickém parku, kdy všechno kvete a voní, nebo návštěva divadelní inscenace Romeo a Julie na Letní scéně na Vyšehradě. Ne každému se však poštěstí potkat protějšek přirozenou cestou, rovnou tváří v tvář, se kterým byste ráda vše výše zmiňované prožila. A díky tomu vznikl fenomén dnešní doby – internetové seznamky různých typů, zaměření, kategorií, specifikací. Takže si každý člověk může vybrat, co je jeho srdci nejbližší. A to vůbec není taková zábava, jak by si někdo mohl představit.

Máme tu celou škálu těchto seznamek od cestovatelů až po chlípníky. Hádejte, k jakému směru jsem blíž já. Výborně, jako nefalšovaná romantička samozřejmě k chlípníkům. To byl vtip, jen ověřuji, jestli pozorně čtete.

Když jsem jednomu cápkovi napsala, že jsem na vozíku (asi se zapomněl podívat na všechny moje fotografie, což se mi stává bohužel velmi často), tak se na druhém konci online komunikace tiše zhroutil a začal vyplašeně sdělovat, že bude muset dát výpověď v práci. Pravděpodobně měl v dnešní době již velmi neobvyklé pojetí, „jedna káva znamená sňatek na celý život“.

Párkrát se už málem k setkání schylovalo, ale na poslední chvíli, když jsme byli s dotyčným na všem domluveni, se náhle odmlčel a já už si ho mohla vyčarovat pouze ve svých snech a bujné fantazii.

Přesto jsem si našla touto cestou pár dobrých přátel, kteří za mnou přijedou i z daleka, trávíme společně volný čas a pomáhají mi.

Ale nemysli si, milý čtenáři, že si člověk mého druhu nemůže najít dlouhodobý vážný vztah se vším všudy. Našel se hodný partner, který za mnou jezdil až z Liberce. Trávili jsme spolu hodně času a vzájemně se podporovali. Byl vystudovaný zdravotník, takže jsem ho kromě jiného také měla za svého milého a chytrého zdravotního bratříčka. Proplouvali jsme spolu životem tři čtvrtě roku. Prostě nám spolu bylo dobře. Tím chci říct, milé čtenářky (snad mi čtenáři prominou), že ať už jste nějak handicapovaná, nebo ne a hledáte marně svůj protějšek, neklesejte na mysli ani na duchu, on už se pro vás nějaký ten sympatický „úchyláček“ třeba objeví. ☺

Alžběta Jelínková

Alžběta Jelínková

Od narození mám velkou výhodu: jsem na vozíku ve škatulce dětská mozková obrna vylepšená křečemi. Na mém elektrickém povozu mě nebolí nohy od chození a vozík je výborný prostředek k seznamování. Například když zapadnu do sněhu nebo když mám pláštěnku v obličeji a ujíždí mi autobus. Zajímavostí mého hlubokého vnímání je, že si na vozíku připadám, jako když běžím maraton, ačkoli stále sedím. Mám nutkání používat nohy. Výhodou mé škatulky bylo i to, že jsem se během studia na obchodní akademii mohla nechat nosit na rukou do schodů. Můj „nosič“ byl velmi pohledný a sympatický spolužák, užívala jsem si to celé čtyři roky. Kromě zamotávání se do pláštěnky a nošení se na rukou je mému srdci blízké plavání, návštěva divadla, zlepšování kondice, možnost někoho rozesmát, a to nejraději na svůj účet.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!