Škola vzdělávající neslyšící a tlumočníky získala ocenění

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Hradecká škola pro neslyšící získala ocenění v rámci mezinárodního programu Excelence. Na druhé místo celkového žebříčku ji dostal přístup k inovacím ve vzdělání. Vyšší odborná škola, střední škola, základní a mateřská škola Štefánikova v Hradci Králové je jediná svého druhu v republice.

Škola pomáhá dětem se sluchovou vadou od narození až do dospělosti. Kromě toho poskytuje službu rané péče, poradenství a vzdělává tlumočníky českého znakového jazyka. Cena Excelence je prestižní mezinárodní ocenění, které je udělováno v 80 zemích. Hradecká škola uspěla v kategorii Chytré inovace – vzdělání – věda a výzkum, v celkovém žebříčku skončila druhá.

„Vždy jsme kladli důraz především na kvalitu vzdělávání a pracovali na metodice. Rozvoj dětí jsme vnímali v celé šíři, a to od rané péče pro rodiny s nejmenšími dětmi až po vzdělávání žáků a studentů a jejich kvalitní přípravu na start vysokoškolského studia,“ říká ředitelka Iva Rindová.

Národní ceny vyhlašuje ministerstvo průmyslu a obchodu společně s Radou kvality České republiky. Letošní 20. ročník měl čtyři hlavní kategorie: kvalitu v programu Excelence, kvalitu v programu Start plus, společenskou odpovědnost a kvalitu v rodinném podnikání. Ceny získávají organizace z veřejného sektoru a podnikatelé, kdy nezávislí hodnotitelé posuzují jejich činnost, plnění potřeb zákazníků a klientů, efektivnost a inovace.

„Prestižní ocenění dokazuje vynikající práci všech zaměstnanců. Pod vedením ředitelky ji všichni dělají skvěle a s nadšením. Škola je svým propracovaným systémem managementu příkladem pro ostatní,“ řekla náměstkyně hejtmana Královéhradeckého kraje Martina Berdychová.

V České republice žije zhruba půl milionu lidí se sluchovým postižením. Prakticky neslyšících osob, jejichž vada sluchu trvá od narození nebo vznikla před začátkem nebo v průběhu školní docházky, je zhruba 7600. 

Zdroj: hradeckadrbna.cz

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!