Příznivci Centra Paraple v průběhu čtyř týdnů od 1. do 30. června neúnavně sbírali kilometry ve Virtuálním běhu/jízdě pro Paraple. Zapojilo se celkem 1 317 registrovaných účastníků, díky nimž na konto Centra Paraple přibylo 485 862 Kč – ze startovného a prodeje merche se sešlo 335 862 Kč a dalších 150 000 Kč přidal partner akce Auto-Poly.

Slavnostní vyhlášení výsledků a předání cen vítězům se uskutečnilo 21. července v rámci společenské akce Sejdeme se na zahradě. Moderátor Václav Uher vyhlásil výsledky a vítězové dostali dárky. Podvečer hudbou podkreslil skvělý Justin Lavash a všechny pobavila stand-up komička Adéla Elbel. K příjemnému prožitku vedle dobrot a vychlazených nápojů pomohl i film Betlémské světlo režiséra a scenáristy Jana Svěráka, natočený na motivy tří povídek jeho otce Zdeňka Svěráka, spoluzakladatele Centra Paraple.

„Děkujeme všem, kteří se letos zapojili a sportovními výkony prospěli nejen své kondici, ale účastí podpořili také činnost Centra Paraple. Výkony a nasazení všech jsou obdivuhodné a my se radujeme nejen ze samotného výtěžku, ale také z toho, že akce opět propojila lidi napříč naší republikou, dokonce její hranice výrazně přesáhla. Její virtuální podoba znovu ukázala, že se o naše podporovatele můžeme opřít i v těchto nelehkých časech,“ říká Jiří Pokuta, manažer fundraisingu.

V kategorii týmů byl letos, stejně jako loni, nejpočetnější tým Šlapeto s 81 účastníky z různých koutů světa – Česka, Německa, Rakouska, Belgie, Španělska, Gibraltaru a Japonska. Celkem zdolali obdivuhodných 22 671 kilometrů. Na start se postavily také další týmy známé z úvodního ročníku, například ORKA Floorball, V suchým triku či Barmatky. Centrum Paraple podpořily rovněž Báječné ženy v běhu, Nažrané dračice, Zátopkovy lejtka, Rozvázané tkaničky nebo týmy z Masarykovy nemocnice či spinální jednotky KN Liberec. Nechyběli ani sportovci ze spřátelených firem, týmy měly zpravidla 15–20 členů. Výtěžek ze startovného bude použit na dofinancování pomoci Centra Paraple lidem na vozíku.

Činnost Centra Paraple zahrnuje sociální rehabilitaci – komplexně propracovaný systém péče, pomoci, podpory a terapeutického působení multidisciplinárního týmu. CENTRUM PARAPLE je obecně prospěšná společnost založená Zdeňkem Svěrákem a občanským sdružením Svaz paraplegiků. Od roku 1994 pomáhá lidem na vozíku po poškození míchy a jejich rodinám zvládnout těžkou životní situaci. Paraple je oporou nejen během prvních měsíců v nové situaci, ale kdykoliv v průběhu života.

Zdroj a foto: paraple.cz

Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ