Ačkoli se světový den psoriázy slaví až 29. října, přípravy na něj probíhají prakticky od ledna, a proto se především pro nás organizátory stává Puntíkový den prakticky puntíkovým rokem.

S lednem zvolna doznívá Puntíkový den 2021 a my už se pomalu připravujeme na další ročník. Ty předchozí byly bohužel poznamenány pandemií covid-19, proto ne všechno bylo možné uskutečnit tak, jak jsme si to na začátku roku vysnili, a byli jsme nuceni naše plány pozměnit. Ale ani to nás neodradilo od toho v této aktivitě pokračovat dál, a to díky kladným ohlasům a množství lidí, kteří se rozhodli pacienty podpořit ať už finančně nákupem speciální puntíkové kolekce Igráčků, nákrčníků a ponožek, nebo alespoň morálně tím, že si na sebe oblékli něco puntíkovaného.

O to víc mě potěšilo, když mi před Vánoci přišel pozdrav od jedné naší fanynky, která do puntíkovaných baněk oblékla celý stromeček. Sláva, nejsem jediná, kdo prožívá s puntíky celý rok. Takže se není čemu divit, když mě děti v obchodě upozorňují na sortiment zboží s puntíky a kolemjdoucí na mě spiklenecky pomrkávají, když v dešti kráčím s puntíkovým deštníkem, nákup ukládám do puntíkové tašky a čas od času mi z kabelky vypadne Igráček, jak jinak než s puntíky.

A co máme pro letošek v plánu? Pokračujeme s prodejem Igráčků, kteří pomůžou poslat vybrané děti k moři, rádi bychom navázali v edukačním programu pro školy a školky a samozřejmě zase chystáme i něco nového, takže se máte určitě nač těšit.

Budeme moc rádi, když puntíkům zachováte přízeň i v letošním roce a společně budeme šířit osvětu o lupénce mezi veřejností, protože nikdo by se svým onemocněním neměl zůstat sám.

Přejeme vám všem mnoho dobrého do nového roku, buďme si vzájemně oporou a inspirací, nechť se splní vaše přání a předsevzetí do puntíku.

Picture of Gabriela Doleželová

Gabriela Doleželová

Jsem zdravotní sestrou v neustálé akci. Sama nejsem pacientkou, nýbrž rodinným příslušníkem pacientů a pomáhám lupénkářům prostřednictvím pacientských organizací nebo v rámci vzdělávacích akcí pro odbornou i laickou veřejnost. Svěřené úkoly se snažím plnit do puntíku (Puntíkový den), šlapu do pedálů a ráda si poskočím (instruktor spinningu a jumpingu). Baví mě práce s dětmi, a to nejen těmi mými.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ