Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Bývalý pilot formule 1 a pozdější paralympijský vítěz v cyklistice Alex Zanardi se zhruba rok a půl po vážné nehodě na handbiku léčí doma, kde strávil i Vánoce.

Jeho žena Daniela prozradila v rozhovoru pro BMW, jehož je Zanardi vyslancem, že pětapadesátiletý bývalý paralympionik byl už před několika týdny propuštěn z kliniky. „To byl důležitý krok, že může být s námi doma. Dlouho jsme na to čekali a jemu teplo rodiny pomáhá v léčbě,“ řekla Daniela Zanardiová. Dodala nicméně, že jejího muže v budoucnu další pobyty na klinikách se specializovaným rehabilitačním programem ještě čekají. Řadu cvičení nicméně zvládne v domácích podmínkách. „Během týdne s ním pracuje terapeut a provádějí tělesná, neurologická a logopedická cvičení,“ přiblížila pacientova manželka.


Zanardi měl nehodu 19. června 2020 při silničním závodě handbiků v Itálii. Kvůli vážným zraněním hlavy a mnohačetným zlomeninám v obličeji se podrobil minimálně pěti operacím a byl v umělém spánku. Ještě rok po havárii nemohl mluvit. Bývalý pilot F1 a dvojnásobný šampion zámořské série Champ Car přišel už v roce 2001 o obě nohy nad koleny po havárii na německém Lausitzringu. Poté závodil za MBW v sérii cestovních vozů a věnoval se paracyklistice, v níž získal čtyři zlaté paralympijské medaile.

Zdroj: idnes.cz

Foto: thestar.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!