Bývalý pilot formule 1 a pozdější paralympijský vítěz v cyklistice Alex Zanardi se zhruba rok a půl po vážné nehodě na handbiku léčí doma, kde strávil i Vánoce.

Jeho žena Daniela prozradila v rozhovoru pro BMW, jehož je Zanardi vyslancem, že pětapadesátiletý bývalý paralympionik byl už před několika týdny propuštěn z kliniky. „To byl důležitý krok, že může být s námi doma. Dlouho jsme na to čekali a jemu teplo rodiny pomáhá v léčbě,“ řekla Daniela Zanardiová. Dodala nicméně, že jejího muže v budoucnu další pobyty na klinikách se specializovaným rehabilitačním programem ještě čekají. Řadu cvičení nicméně zvládne v domácích podmínkách. „Během týdne s ním pracuje terapeut a provádějí tělesná, neurologická a logopedická cvičení,“ přiblížila pacientova manželka.


Zanardi měl nehodu 19. června 2020 při silničním závodě handbiků v Itálii. Kvůli vážným zraněním hlavy a mnohačetným zlomeninám v obličeji se podrobil minimálně pěti operacím a byl v umělém spánku. Ještě rok po havárii nemohl mluvit. Bývalý pilot F1 a dvojnásobný šampion zámořské série Champ Car přišel už v roce 2001 o obě nohy nad koleny po havárii na německém Lausitzringu. Poté závodil za MBW v sérii cestovních vozů a věnoval se paracyklistice, v níž získal čtyři zlaté paralympijské medaile.

Zdroj: idnes.cz

Foto: thestar.com

Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!