Život v online světě #čchikung

Poslední týdny pobývám jen doma, nebo v nemocnici. Depka? Ani ne, jsem zvyklá. Během atak roztroušené sklerózy, nasazování nejrůznějších forem léčby nebo když ráno tělo stávkuje a na nohy se nevyšplhám ani za pytel brambůrek… Být doma je prostě součást nepředvídatelného života s řadou mých extra „vytuněných“ nemocí. 

Výhody současné doby? Online svět v tom dobrém slova smyslu. Poslouchám přes internet rozhlasové hry, občas mrknu na nějaký „lobotomický“ seriál nebo sleduju rozhovory se skvělými lidmi z různých oblastí. 

Balada pro duši? Pravidelně vzpomínám na krásné dětství a „Toulám se českou minulostí“ na Českém rozhlase. Stejně jako moje maminka u toho pořadu uklízím a vařím.

Co si nejvíc užívám? Přímé přenosy bohoslužeb, podcasty evangelických farářů, různá teologická zamyšlení a modlitby v online prostoru. No kdy se mi podaří být během jednoho dne na dvou husitských a dvou evangelických bohoslužbách? V běžném životě ani náhodou (nejsem rychlomyš a neumím se transportovat jako ve Star Treku), ale teď si jako teoložka chrochtám blahem. Jasně, není to jako v reálu, ale co bych za to dala v době silných atak nemocí, kdy nešlo číst, mluvit a dalo se jen poslouchat.

V online podobě se věnuju i studiu na vysoké škole, velké díky! Zároveň se účastním pestrobarevných webinářů z různých oborů. 

Normálně bych neměla šanci se na takové akce dostat, ale teď… Moje handicapy KONEČNĚ nejsou překážkou. 

I já se rozhodla vrátit do online světa jako lektorka a od tohoto týdne začínám učit čchi-kung přes skype. Kdy jindy než teď předávat učení, které uklidňuje, harmonizuje, zvyšuje fyzickou zdatnost, pomáhá s koncentrací a jako bonus… moje přítomnost u vás doma. 

Čchi-kung mi pomohl s návratem do života. Roztroušená skleróza mě dostala na kolena a já byla na pokraji fyzických sil. Zázrak? Ne. Dril? Ano, obrovský. Výsledky? Při pravidelném cvičení – ROZHODNĚ. 

Jak je všeobecně známo, čchi-kung jsem začala učit, aby pomohl i jiným. Kromě něj od tohoto týdne učím i meditace a relaxace. Vnímám to jako potřebnou oblast posledních měsíců, kdy jsou lidé vystresovaní až na půdu a bojí se o svou budoucnost. Když někomu pomůžu najít větší klid v duši a na chvíli se zpřítomnit, mise je splněna.

Řada mých klientů se ptá, jak dlouho se každý den čchi-kungu a meditacím věnuju. Odpověď je jednoduchá: meditace provází celý můj den, čchi-kung teď cvičím 2,5 hodiny denně. Někomu se to zdá moc, ale já jej praktikovala i mnohem delší dobu. Můj čas věnovaný cvičení se zase protáhne, s výukou jiných to půjde levou zadní.

Hurá do dalšího týdne, za rohem máme ADVENT!

Foto: Pixabay

Picture of Lenka Kyčerková

Lenka Kyčerková

Vystudovala jsem teologickou fakultu a politologii. Věnuji se lektorství čchi-kungu se zaměřením na pacienty s roztroušenou sklerózou, učím děti environmentální programy a kroužek vaření. V roce 2018 mi byla diagnostikována roztroušená skleróza, rychle následovaly diagnózy další. Dva roky píšu blog i na facebooku – Můj život s roztroušenou sklerózou. Miluji svou úžasnou rodinu, čchi-kung, kvalitní četbu, praktickou teologii, procházky lesem, ticho a dobré jídlo.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ