#4 „Máte roztroušenou sklerózu…“ #JsemIronman

Podzim otevřel dveře a letní lásky vzaly definitivně roha. Tento text však nebude ani o melancholii, ani o tom, jak se jí vyvarovat… Dneska si pojďme vzít na paškál věci, na který se prostě vykašlete. Obzvlášť, máte-li RS.

1) Předsudky

Nemáte vyloženě negativní vztah k psychotropním látkám? Nebo třeba jenom ujíždíte na čokoládě? Nevadí! Vždy se najdou skuteční odborníci, kteří vám řeknou, že za roztroušenou sklerózu může váš životní styl. Stres. Způsob, jakým jste žili… Nemáme se čeho obávat, jsou to ti samí, co brzy vykadí rakovinu. Pokud se jim to tedy už nepovedlo… Za takový posun pro celosvětové zdraví jim ty jejich progresivní teorie odpusťme!

2) Bullshity

Vůbec nechci zobecňovat, ale přijde mi (i podle toho, co vidím), že handicapovaný našinec má větší potřebu rejpat se v … Nebuďme vulgární a užijme ten roztomilý anglicismus! Pochopitelně. Když jste se jednou dozvěděli, že vaše životní hra bude mít jiný pravidla než ta, kterou hrají ostatní. Ale víte co? Nechávat bláto na hřišti není cool… a už vůbec není cool se v tom blátě rejpat.

3) Věci, se kterými nic neuděláte…

Víte, proč se jim tak říká? Protože s nima nic neuděláte! (Očekávám samostatnou Křišťálovou lupu za nejlepší tautologický vtípek roku. Ach jo, dobře, vím, že pokud by taková kategorie v Křišťálové lupě byla, stejně ji má na několik let předplacenou Tomio Okamura.)

4) Věci, které vám nedělají dobře…

Žijte tak, jak vám dělá dobře. Naučte se znát svoje tělo a poslouchejte ho. Někomu dělají dobře holky, jinému vdolky… Když někomu dělají dobře vdolky, nemusí to automaticky znamenat, že mu nebudou dělat dobře holky a tak dál… Jo a holky ať si tohle neberou osobně a klidně si tam dosadí kluky. Dal bych je tam taky, ale teď mě na ně nenapadá žádnej dobrej rým…

Marek Blažíček

Marek Blažíček

Roztroušenou sklerózu mu sice diagnostikovali před nedávnem, ve dvaadvaceti, ale když si Marek Blažíček vzpomene na zážitky z dětství, má pocit, že si s RS tyká už déle. Bere to s humorem, (vždyť #JsemIronman), a protože studuje Tvorbu textu a scénáře na VOŠ při Konzervatoři Jaroslava Ježka, jeho texty najdete také na Aktivnizivot.cz

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!