Minulý týden pořádně foukalo, ale jinak bylo nádherně. Co dělat? Vyrazit ven! Několik vrstev oblečení, šála a hurá do lesa. Neholduju nákupním centrům, ale preferuju spíš nebe nad hlavou a čerstvý vzduch. Procházka lesem má spoustu benefitů: protáhnu nohy, fyzička si mákne a hlavně si naplno užívám odcházející podzim (a postupný začátek zimy).

Na podzimu MILUJU brouzdání v listech stromů. Jsem jako malé dítě? Rozhodně a hrdě se k tomu hlásím. Procházet se křížem krážem lesem, poslouchat zvuk „švitořícího“ listí pod nohama, zvuk větru narážejícího do korun stromu, zvuk vlastního nádechu a výdechu… Nejde pominout ani zpěv ptáků (i havran vyloudí neskutečné melodie). Všechna tahle krása byla korunována svitem slunce. Paprsky statečně probleskovaly mezi stromy a na jednom kouzelném místě se odehrávala dokonalá hra světel, stínů a zvuků padajícího listí. Jen se zastavit, kochat se nádhernou přítomností, nadechnout se a snít. 

V samotném cíli cesty hurá na pravidelné cvičení čchi-kungu. S nádherným výhledem a mezi stromy, což znásobilo prožitek z cvičení i následné relaxace.

Co si víc přát? Těžko říct. Možná jen delší trvání těchto úžasných chvil v přírodě.

Co v takových chvílích cítím? Rozhodně neskutečnou vděčnost za každý krok, který je zvýrazněn právě „švitořením“ listí.

Samotná chůze není samozřejmá a já to vím moc dobře. Darem tak není „pouhá“ procházka lesem, ale i každý jednotlivý krok.

Vnímám, že někteří lidé berou chůzi jako běžnou věc. Já ne.

Bohužel mám hodně zkušeností s neposlušnýma nohama. O to víc si vážím chvilek, kdy se brouzdám v listech stromů. Vlastně mi při téhle „aktivitě“ vyhrkly i slzy štěstí. Užívám si podzimu, JÁ JDU! 

Každý metr se počítá.

Foto: pixabay.com

Lenka Kyčerková

Lenka Kyčerková

Vystudovala jsem teologickou fakultu a politologii. Věnuji se lektorství čchi-kungu se zaměřením na pacienty s roztroušenou sklerózou, učím děti environmentální programy a kroužek vaření. V roce 2018 mi byla diagnostikována roztroušená skleróza, rychle následovaly diagnózy další. Dva roky píšu blog i na facebooku – Můj život s roztroušenou sklerózou. Miluji svou úžasnou rodinu, čchi-kung, kvalitní četbu, praktickou teologii, procházky lesem, ticho a dobré jídlo.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!