Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Hned tři tematické soutěže nabízí dětem i dospělým vzdělávací portál Svět energie pro zpestření současné situace.

Zatímco předškoláci se vyřádí výtvarně, žáci základních a středních škol i široká veřejnost mohou změřit síly ve znalostním kvízu nebo při hře na dispečera energetické soustavy. Nálož zábavy připravil web u příležitosti svých čtvrtých narozenin. Současně prošel výraznou grafickou a obsahovou úpravou.

Motivovat děti k učení je každým dalším dnem, kdy zůstávají zavřené školy, těžší. Přes zábavu a hry se na to rozhodl jít vzdělávací portál ČEZ Svět energie. Pro všechny věkové kategorie včetně dospělých připravil několik soutěží, které nenásilnou formou představí tajuplný svět energetiky, pobaví a nabídnou pěkné ceny. Soutěže jsou vhodné i jako zpestření on-line výuky.

Pro děti předškolního věku je připravena kreativní soutěž na téma čistá energie. Autoři nejhezčích výtvorů získají stavebnice Lego, na další čekají výtvarné potřeby. Starší děti, ale i dospělí si mohou zahrát zbrusu novou hru Enermix, kde v roli dispečera řídí energetickou soustavu: nakupují a zapojují výrobní zdroje, aby virtuální městečko mělo neustále dostatek elektřiny. Soutěží proti ostatním hráčům, na ty nejúspěšnější opět čekají oblíbené dánské kostičky a série hlavolamů. Trojici soutěží doplňuje série znalostních energetických kvízů pro tři věkové kategorie (základní škola, střední škola, široká veřejnost) o 100 naučně-populárních knih.

„Skupina ČEZ se problematice technického vzdělávání věnuje více než čtvrt století. Dnešní děti jsou doma v prostředí on-line, proto rozvíjíme Svět energie, kde najdou vše o energetice ve formě, které rozumějí,“ říká vedoucí komunikace ČEZ Ladislav Kříž.

Nejrozsáhlejší portál na české webové scéně věnovaný všemu kolem energie a energetiky získal nový kabát a řadu obsahových rozšíření. Například všechny 3D modely energetických zdrojů jsou k dispozici také ve formě encyklopedických textů a obrázků. Pro nejmenší vznikla sekce interaktivních her. Multimediální studnice informací nabízí zábavu také ve formě videí, aplikací, 3D modelů, komiksů nebo oblíbené fyzikální poradny.

Zdroj, foto: ČEZ

Čtěte také:

https://www.inspirante.cz/2020/04/16/bojovka-pro-unudene-deti-a-jejich-zoufale-rodice-varianta-v-byte/
Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!