Hned tři tematické soutěže nabízí dětem i dospělým vzdělávací portál Svět energie pro zpestření současné situace.

Zatímco předškoláci se vyřádí výtvarně, žáci základních a středních škol i široká veřejnost mohou změřit síly ve znalostním kvízu nebo při hře na dispečera energetické soustavy. Nálož zábavy připravil web u příležitosti svých čtvrtých narozenin. Současně prošel výraznou grafickou a obsahovou úpravou.

Motivovat děti k učení je každým dalším dnem, kdy zůstávají zavřené školy, těžší. Přes zábavu a hry se na to rozhodl jít vzdělávací portál ČEZ Svět energie. Pro všechny věkové kategorie včetně dospělých připravil několik soutěží, které nenásilnou formou představí tajuplný svět energetiky, pobaví a nabídnou pěkné ceny. Soutěže jsou vhodné i jako zpestření on-line výuky.

Pro děti předškolního věku je připravena kreativní soutěž na téma čistá energie. Autoři nejhezčích výtvorů získají stavebnice Lego, na další čekají výtvarné potřeby. Starší děti, ale i dospělí si mohou zahrát zbrusu novou hru Enermix, kde v roli dispečera řídí energetickou soustavu: nakupují a zapojují výrobní zdroje, aby virtuální městečko mělo neustále dostatek elektřiny. Soutěží proti ostatním hráčům, na ty nejúspěšnější opět čekají oblíbené dánské kostičky a série hlavolamů. Trojici soutěží doplňuje série znalostních energetických kvízů pro tři věkové kategorie (základní škola, střední škola, široká veřejnost) o 100 naučně-populárních knih.

„Skupina ČEZ se problematice technického vzdělávání věnuje více než čtvrt století. Dnešní děti jsou doma v prostředí on-line, proto rozvíjíme Svět energie, kde najdou vše o energetice ve formě, které rozumějí,“ říká vedoucí komunikace ČEZ Ladislav Kříž.

Nejrozsáhlejší portál na české webové scéně věnovaný všemu kolem energie a energetiky získal nový kabát a řadu obsahových rozšíření. Například všechny 3D modely energetických zdrojů jsou k dispozici také ve formě encyklopedických textů a obrázků. Pro nejmenší vznikla sekce interaktivních her. Multimediální studnice informací nabízí zábavu také ve formě videí, aplikací, 3D modelů, komiksů nebo oblíbené fyzikální poradny.

Zdroj, foto: ČEZ

Čtěte také:

https://www.inspirante.cz/2020/04/16/bojovka-pro-unudene-deti-a-jejich-zoufale-rodice-varianta-v-byte/
Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ