Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

„Přes překážky ke hvězdám“ (Per aspera ad astra) je moje oblíbené motto. Když jsem zjistila, že existuje kavárna s přesahem, která jej také vyznává, má obsaženo ve svém povznášejícím názvu a logu, a navíc ho naplňuje v praxi, bylo rozhodnuto, kam povedou moje kroky pro nový tip do našeho kavárenského seriálu. Vězte, že pokud zrovna nějakým překážkám čelíte, v čase stráveném v tomto podniku na ně jistě zapomenete.  Aspoň na chvíli.

Chuťové buňky jako v nebi

Životem pulzující a zároveň hřejivě útulné místo inspirované prostředím francouzských kaváren najdete v Praze 2 v Podskalské ulici nedaleko Vltavy a náplavky, takže se sem můžete přijít občerstvit například po pěkné procházce. Kromě úsměvu Vám v Café AdAstra nabídnou skvělá teplá jídla a drobné občerstvení, vždy originální týdenní menu, večerní či tematické nabídky. Život Vám osladí francouzskými a dalšími dezerty. Už při čtení položek z menu se člověku sbíhají sliny.

Posuďte sami: batátový krém s uzenou paprikou, kulajda s lesními houbami…  Dýňový pilaf s houbami a gorgonzolou; gratinované palačinky s kozím sýrem a baby špenátem; řecké kuřecí souvlaki; pečené kuřecí paličky s citronovou trávou a koriandrem s kuskusem nebo pečené kuře s kaštanovou nádivkou; slaný koláč quiche; smažený camembert s tatarkou a petrželovými brambůrkami… Mrkvový dortík, domácí bábovky se šlehačkou, medovník, cheesecake…

Podávají zde kvalitní kávu Bazzara a lahodné kávové speciality, včetně těch bez kofeinu; s doplatkem také se sojovým mlékem. Balení pražené kávy si můžete zakoupit domů. Mezi dalšími nápoji najdete čaje čerstvé, sypané a porcované, domácí limonády, vína francouzská i z Čech, české pivo Chotěboř, destiláty…

Na internetových stránkách nebo Facebooku uvádějí aktuální nabídku. Týdenní menu si můžete v případě zájmu nechat zasílat na e-mail, takže budete vždy v obraze, co si nenechat utéct za dobroty.

Nejen jídlem a pitím živ je člověk

Posedět lze u dřevěného baru, u stolků se židlemi, v polstrovaných křeslech nebo v čajových výklencích ve výlohách. Milovníky literatury potěší rozmanitě vybavená knihovna přes celou čelní stěnu kavárny a čtecí koutky. Pro zpestření volného času jsou zde k zapůjčení deskové a další hry. Děti si najdou svoje místo v dětském koutku. WiFi připojení je k dispozici.

Klavírní večery a recitály, diskuzní večery a večery poezie, křesty knih a výstavy, charitativní bazárky, tvořivé dílničky pro děti – to je ochutnávka z velmi pestré nabídky kulturního a společenského programu, kterou toto všestranné místo a nápadití lidé nabízejí.

Kavárnu nebo salonek je možné pronajmout pro pořádání oslav a večírků – svatby a promoce, narozeninové večírky či firemní akce a další. Kapacita Café AdAstra je až 80 osob. Zájemci si mohou za poplatek zapůjčit rovněž projektor s plátnem a reprobedny s mikrofonem pro ozvučení.

Přes obtíže ke hvězdám

Café AdAstra provozuje od roku 2015 obecně prospěšná společnost Zajíček na koni, která již čtrnáct let pomáhá k lepšímu životu dětem, mladistvým a dospělým z různých znevýhodněných skupin obyvatel. Dalším z mnoha zajímavých a záslužných činností této společnosti je například projekt „Staňte se Ježíškem“.

Café AdAstra je nejen kavárnou a bistrem, ale také pracovištěm osob s fyzickým, mentálním nebo sociálním handicapem. Zaměstnanci s handicapem pracují jako pomocné síly v kuchyni a za barem, obsluhují. Najdete mezi nimi klienty organizace Zajíček na koni, o.p.s. a rovněž žáky na praxi ze spolupracujících speciálních škol. Motto kavárny tak výstižně popisuje těžkou cestu handicapovaných osob za jejich velkým snem – uplatnit se ve společnosti.


Kontakt:

Café AdAstra
Podskalská 8
128 00 Praha 2

mapa

Tramvaj č. 3, 7 a 17 – zastávka Výtoň
Metro B – stanice Karlovo náměstí, výstup Palackého náměstí

Otevírací doba:

Po–Pá:   11:00–23:00
Sobota:  10:00–23.00
Neděle: zavřeno

Tel.: +420 733 748 662 – kavárna a rezervace

Bezbariérové: ano

Platba kartou: ano

WiFi: ano (zdarma)

http://www.cafeadastra.cz/
https://www.facebook.com/cafeAdAstra

 

Foto: Marie Zemanová, archiv Café AdAstra

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství. „Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!