Inspirujeme děti, aby poznávaly svět

Cestování má na lidskou mysl blahodárný vliv. Ze zkušenosti vím, že o dětech to platí dvojnásob. Jejich zvědavost, touha poznávat a najít odpovědi na všechna „proč“ je neuvěřitelná.

Posledních pár měsíců poznávání nových zemí zrovna nepřálo. Když před více než rokem začala pandemie, cestovatelské plány většiny lidí dostaly pěkně na frak. Jak v dětech pěstovat zájem o cestování a objevování cizích zemí, když je nemohou fyzicky navštívit? A i když zrovna cestování nic nebrání, skloubit poznávání světa s náročným vytížením rodičů, každodenním kolotočem a omezeným rozpočtem není žádný oříšek. 

Poznejte novou zemi každý měsíc

Představte si, kolik by se toho děti o světě naučili, kdyby měli možnost ho celý procestovat. Třeba kdyby mohly navštívit novou zemi každý měsíc. Díky cestovatelským balíčkům CurioCity (najdete na www.curiocity.cz), které dětem (a rodičům) pravidelně posílají fiktivní cestovatelé Tina a Tom ze své cesty kolem světa, je to snadné. 

Úplně na začátku přijde dětem do schránky startovní balíček. V něm najdou mimo jiné cestovatelský deník, batůžek, který si mohou dotvořit podle svého gusta, cestovní pas, montessori mapu světa či mezinárodní kuchařku na recepty z navštívených zemí.

Každý další měsíc se mohou těšit na další balíček z nové země, plný zajímavých informací, aktivit, her a hlavně suvenýrů – třeba bumerang z Austrálie malí cestovatelé prostě zbožňují.

Děti se toho nejvíc naučí, když si hrají

Říká se, že děti se toho nejvíc naučí, když si hrají. A v CurioCity jim k tomu dáváme opravdu kvalitní podněty. Při tvorbě jednotlivých balíčků je nám velkou inspirací takzvaný „Earthschooling“. Jde o waldorfským přístupem inspirované poznávání světa pomocí zážitků, pobytu v přírodě a zkoumání jejich jevů, cestování a objevování všeho zajímavého. To vše založené na přesvědčení, že tímto způsobem mohou svět poznávat děti každého věku, včetně těch nejmenších.

Vydejte se na cestu kolem světa s námi

I když projekt běží teprve pár měsíců, na svůj cestovatelský balíček každý měsíc netrpělivě čekají desítky malých dobrodruhů. A jejich spokojené reakce a fotky jsou tou nejlepší odměnou.

Láká vás vypravit se na Cestu kolem světa s námi? Na webu  www.curiocity.cz/obchod  si můžete objednat Cestu kolem světa na tři, šest, nebo dvanáct měsíců. S CurioCity jde zábava a vzdělání ruku v ruce.

Foto: curiocity.cz

Martina Dariano

Martina Dariano

Posledních pár let jsem žila na mnoha zajímavých místech uvědomila si, jak rozmanitá, zajímavá a krásná naše zeměkoule je. Nápad CurioCity se však zrodil nenápadně. Psal se rok 2020, pandemie byla v plném proudu a vypadalo to, že cestování a poznávání světa na nějaký čas odzvonilo. Blížily se Vánoce a já přemýšlela, čím obdarovat školou povinné (v té době spíš nepovinné) členy rodiny. Fascinuje mě zvědavost dětí a jejich odhodlání a nadšení zkoumat všechno, co je zaujme. A napadl mě koncept CurioCity. Skrze autentické cestovatelské balíčky děti učíme o světě kolem nás a inspirujeme je k jeho poznávání.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!