Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Vidím okolo sebe spoustu zajímavých a talentovaných lidí, kteří mají opravdový potenciál něco dokázat, změnit. A teď rozhodně nemyslím jen potenciál kariérního charakteru. Spíš lidi s celkově velkým potenciálem něco dokázat. Mě osobně velmi motivují příběhy mých kolegů s hendikepem, které nedokázala zastavit často i dost zákeřná nemoc a oni jedou dál a tvoří.

Odvažuju si říct, že tvoří ještě lépe právě díky tomu, jakými útrapami si museli projít. Dostali se k jádru pudla a už nemají zábrany otevřeně se vyjadřovat. Protože co jiného jim už zbývá, když je ten svět častokrát nespravedlivý?

V porovnání se světem „zdravých“ lidí tedy máme jakýsi náskok. Stejně bych ale dala ruku do ohně, že i když navzdory osudu nadále tvoříme, někde vzadu máme jistá omezení. Zamčené dveře, od kterých jsme zahodili klíč ve chvíli stanovení diagnózy. Může se jednat o hlubinný ponor na dovolené, doktorát na Harvardu, nebo dětský sen stát se úspěšným podnikatelem. Či podnikatelkou. Něco, co s vyřčením chronické diagnózy, 3. stupněm invalidity, ZTP kartičkou a parkovací kartou s vozíčkem, celkem postrádá reálnou bázi si na to vůbec troufnout. Nebo?

A tak se ptám – Není na čase zkusit hranice svého mozku posunout a udělat něco, na co jsem si dosud netroufal, ale o čem celý život sním?

Já pořád věřím, že omezení existují jen v naší hlavě. I když na ten vrchol hory třeba nemůžete fyzicky dojít, vždycky se najde někdo, kdo vás tam může donést.

Dovolme si snít a svoje sny realizovat.

Vaše Tereza

 

Foto: Jan Hrdý

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Tereza Nagyová

Tereza Nagyová

Od roku 2015 působila Tereza Nagyová ve stomické pacientské organizaci České ILCO z.s. - dobrovolné sdružení stomiků, díky čemuž, jak sama říká, dostala odvahu mluvit otevřeně o životě se stomií a psát blog Nejsemtabu.cz. Nedlouho na to se rozhodla šít speciální prádlo pro stomiky pod značkou MyPouch. I proto se Tereza připojila k projektu Revenium, a tak na Inspirante najdete její sloupek #nejsemtabu.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!