Léto ještě nezačalo, ale já už v tom lítám od jara. Vlastně jaro tehdy ani nebylo! Jenže srdci a chuti neporučíš. Stejně tak počasí a návalům. Tak proč si nezamlsat hned, když to na jednoho přijde? 

Perníčková, mangová, z belgické čokolády, krupicajdová, vanilková – ale ta neumělá, poctivá s pravou vanilkou! Ano, pochopili jste správně, ujíždím na zmrzkách. Ne každý rok, ale když mě to popadne jako letos, je to jízda! To mě pak pravidelné zdravotní procházky vedou téměř pohádkovým vábením tam, kde se odměním kopečkem nebo točenou spirálou lahodné studené dobroty. 

Nejen sklony k mlsounství, ale také můj termostat by potřeboval šikovného servisáka. Vnitřní i venkovní teplota nad dvacet totiž rovná do pozoru mé tělesné požární senzory a poňouká k úprku do Santova útočiště. Nejsem náročná, vystačím si se zmrzlinovým stánkem nebo cukrárnou. 

A to ještě nevíte, že hned poblíž kanceláře, kde máme každý týden redakční poradu, jsme objevili už dva skvělé podniky. Takže velmi často na pracovní program navazuje ještě porada chuťových pohárků a brebentění o všem možném i nemožném.

Světe div se, ale dokonce i do světa vášně pro ledové pochoutky se dokáže vloudit alergie a pečlivé zvažování, který druh vybrat, aby neublížil. Kdysi mnou milované bacio nadupané lískovými oříšky, pistáciovou nebo arašídovou už si neobjednám. Kdyby ano, mám to i s místenkou do sanitky s příští zastávkou Vzkříšení. Alergie je potvora.

Takže ať už si vyberete druh, který máte rádi, případně hlavně smíte a můžete si dopřát, přeji vám bezstarostné mlsání a třeba jen na malou chvíli hlavu v oblacích. 

Nech Eskymáka i brouka žít!

— Mysli na velké věci, ale vychutnávej si malé radosti. —  H. Jackson Brown

— Sláva je jako zmrzlina. Zlé to je jenom tehdy, když se jí přejíte. —  Mick Jagger

Foto: Pixabay

Picture of Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství. „Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ