Novoroční (k)očkování #nechbroukažít

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Životní okolnosti si s námi umějí pohrávat jako kočka s myší. Někdy se kočkujeme navzájem. Často to mohou být hry nechtěné a nevyžádané. Takové, na které jsme nebyli ani trochu připraveni. Pak nezbývá než napnout všechny síly a nad vyzyvatelem v boji zvítězit.

V loňském roce to bylo kočkování poněkud ostřejšího rázu. V roce 2021 nás kromě zákeřných seknutí drápky a náročné kličkované před rafinovanými nástrahami světového dění naštěstí čeká také období očkování, svítá nám na lepší časy. Přestože samotný proces zatím rovněž připomíná zmatené „kočkomyšohrátky“, věřím, že nám vakcinace již brzy úspěšně vytrhne pověstný trn z paty. Začneme opět našlapovat méně bolestně, uvolněněji, bez ohlížení se přes rameno za potenciálním nebezpečím… I když někteří jistě po očku zkontrolujeme, zda se šelma zase odněkud lstivě neplíží.

V některých kulturách bývá kočka považována za symbol zdraví a síly, nebojácnosti a nezávislosti, hojnosti. Přeji  všem, ať je to naše letošní kočkování se životem přesně takové. Údajně se v nějakých oblastech italského venkova traduje, že kdo uslyší kočku kýchnout, bude obdařen štěstím. Tak pozorně naslouchejme. Nikdy nevíme, kdy takový kosmopolitní pocestný poběží přímo kolem nás…

– Jsou chvíle, kdy všechno je, jak má být, ale nebuďte z toho vyděšení. –

Jules Renard

– Nejvíce dáš tomu, komu dáš naději. –

Otto František Babler

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství. „Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!