Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

V první podzimní den ráno zemřela ve třiatřiceti letech Pavla (Jantar) Dandová, zakladatelka nadačního fondu S lehkou hlavou. Ten hájí práva pacientů na jejich léčbu.

Matka dvou malých dcer založila nadační fond poté, co loni na podzim po medializaci svého případu dosáhla toho, že si nakonec nemusela hradit biologickou léčbu vzácného typu rakoviny ze svého.

Po vlně solidarity následně zjistila, kolik vážně nemocných prožívá něco podobného. Takže i když zdravotní pojišťovna názor na úhradu její léčby změnila, dala si za cíl pomoci alespoň části těch, kteří to štěstí (zatím) neměli.

Chtěla jim darovat čas. Čas, který je pro nemocné rodiče nejvzácnější a nenahraditelný. Čas, kterého jí samotné už osud mnoho nedopřál…

 

Foto: pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Zemanová

Marie Zemanová

V redakci magazínu Inspirante pracuje od června 2018. Poslední dva roky působila v časopise Zora, předtím pracovala například v České televizi, iDNES a v Economii. Od srpna 2019 píše sloupek #za-zrak. Ve facebookovém profilu Za-Zrak informuje o životě bez zraku v souvislostech. Je součástí týmu Návštěvy POTMĚ, ve kterém se nevidomí setkávají se seniory. Kromě toho aktivně naslouchá ve vlastním projektu 1 Velké ucho.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!