Seminář pro ty, kdo pečují o nemocné roztroušenou sklerózou

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Máte ve svém okolí nemocné roztroušenou sklerózou (RS) ve vysokém stadiu nemoci? Víte o osobě, která pečuje o takového pacienta?

Právě vám jsou určeny přednášky 4. listopadu v příjemném prostředí barokního areálu Domova sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem, na které odborníci představí aktuální novinky z péče o nemocné RS, léčebné a rehabilitační metody nejen v teorii, ale i v praxi. 

„Naše semináře mohou pomoci žít lehčí život s roztroušenou sklerózou,“ říká Andrea Kollová z oddělení péče o dárce Domova sv. Josefa a upřesňuje: „Účast na semináři je bezplatná. Program začne v 7.30 prezentací a bude pokračovat až do odpoledních hodin.“

Účastníci semináře se mohou těšit na přednášky odborníků, například fyzioterapeutů, sociálních pracovnic, logopedů i dalších.

V úvodním slově přivítá návštěvníky vedoucí Domova sv. Josefa Mgr. Dominik Melichar. Vedoucí sociálních služeb Mgr. Martina Kopecká představí samotný domov a seznámí návštěvníky se službami, které poskytuje.

Sociální pracovnice Mgr. Veronika Dubická a Bc. Kateřina Stránská představí sociální poradenství, PhDr. Jovana Lelková vystoupí s přednáškou Sociální práce jako pomoc osobám s roztroušenou sklerózou. Po pauze na oběd bude následovat blok odpoledních přednášek.

Fyzioterapeutka Dana Cibulková věnuje přednášku tématu Cvičení na vozíku a zdravý sed na vozíku. Mgr. Lucie Lubinová, logoped Domova sv. Josefa, se pak zaměří na téma Zásady bezpečného polykání v teorii i praxi. Program zakončí psychoterapeutka Mgr. Elen Fajstavrová, jež pohovoří o syndromu vyhoření, relaxaci a imaginaci. Program nekončí ani po poslední přednášce (měla by trvat do 16 hodin). Poté budou mít účastníci semináře prostor na dotazy a následovat bude prohlídka Domova sv. Josefa.

Ten je jediným lůžkovým zařízením v České republice pro nemocné s roztroušenou sklerózou. Nabízí tři typy pobytu a pacientům zapůjčení pomůcek.

Jak se na seminář přihlásit?

  • Kontakt: www.domovsvatehojosefa.cz, tel. 491 610 620, 734 333 618.
  • Registrace: Organizátoři prosí o registraci nejpozději týden předem (tedy do 1. listopadu 2021). Seminář se bude konat, přihlásí-li se pět zájemců a více.
  • Kde: Všechny přednášky se uskuteční v příjemném prostředí barokního areálu Domova sv. Josefa v Žirči u Dvora Králové nad Labem.

Foto: Domov sv. Josefa

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Břetislav Lapisz

Břetislav Lapisz

Rodák z Českého Těšína prožil dětství v nedalekém Havířově, od konce studií v roce 1990 bydlí v Ostravě. Absolvent učitelství Pedagogické fakulty Ostrava (obor čeština – dějepis) se zajímá o novodobou historii, jeho největším koníčkem je sledování sportovních přenosů (od fotbalu přes hokej, stolní tenis až po šipky). Rád cestuje, jeho nejoblíbenější destinací je Slovensko. A v poslední době zahradničí (s poměrně mizernými výsledky). Je ženatý a má dvě dospělé děti. Roztroušená skleróza jej „provází“ od roku 1998.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!