Revenium společně s magazínem Reportér za partnerské podpory Českomoravské stavební spořitelny (ČMSS) právě rozjelo jedinečný celoroční projekt, v němž pomůže konkrétní rodině vyřešit mnoho životních zádrhelů způsobených zejména zdravotním stavem tatínka a starší dcery. Zároveň jim odborníci z různých oblastí pomohou zorientovat se v sociálně právní problematice tak, aby netratili na tom, že se chtějí plnohodnotně zapojit a zajistit sobě i svým dětem hezký život. Rodinu Chvojkových tak čeká mnoho konkrétních změn, v plánu je nová práce, stacionář a možná i stěhování.

Příběh rodiny Chvojkových doteď značně ovlivňuje pohnutý osud. Tatínek s Crohnovou chorobou a po transplantaci jater nemůže pracovat a svým blízkým pomáhá aspoň jako řidič, starší dcera s mentálním postižením je na vozíku odkázána na celodenní péči energické maminky, která tak zůstává doma. Mladší dcera handicap nemá, ale i na ni dopadá to, jak mají všichni uspořádaný a osekaný život v bariérovém domku, daleko od možné pomoci širšího příbuzenstva. Vše ale krásně vyvažuje vzájemné hluboké rodinné pouto, společný smysl pro humor i touha něco jedinečného zažít a nějak se už odrazit ode dna. Tahle rodina se žádných změn nebojí a už se jich nemůže dočkat. Mrkněte na fotky a posuďte sami!

 

Foto: archiv rodiny Chvojkových

Helena Tutterová

Helena Tutterová

Píše sloupky s názvem Perplex ve městě, aby cupovala život s dětskou mozkovou obrnou a jinými naschvály. Nehodlá totiž jen opatrně našlapovat a lovit Božského přeskáče či jinou ortopedickou obuv. Prahne po životě na vysoké noze obklopena přáteli, knihami a kávou. Analogie s legendárním Sexem ve městě tak není vůbec náhodná. Miluje příběhy a humor mezi řádky, i proto pracuje v redakci magazínu Inspirante neziskovky Revenium. Věří v sílu ticha, přírody a kofeinu, propadá kouzlu divadelních a filmových scén a dojímají ji šťastné konce. Tajně tančí a sportuje, aby ji hned tak něco neuteklo a neskolilo. Hlavně ale proto, aby měla k často rozběhaným lidem blíž.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!