Kapela USB Band zahraje 13. prosince od 19 hodin v Club kino v Černošicích na Benefici pro…, kde ani tentokrát nezůstane jenom u not a zážitků. Výtěžek ze vstupného a finanční dary na vrub tohoto koncertu pomůžou šestapadesátileté Agátě a jejímu osmadvacetiletému synovi Jakubovi s bydlením. Kvůli pohnutému osudu a nalomenému zdraví oba živořili v provizorním přístřešku u Berounky, odkud se museli vystěhovat. Postavit se na vlastní nohy mohou pokusit i díky aktivitám zapsaného spolku Centrum sociální rehabilitace Náruč, který pomáhá lidem s psychickým onemocněním. Bez ubytovny nebo nějaké formy sociálního bydlení se však maminka se synem ode dna neodrazí. 

O střechu nad hlavou a pevnou půdu pod nohama se dá přijít hodně rychle. Své o tom ví paní Agáta, kterou po jedenácti letech společného soužití opustil její partner. Společnou půjčku, která je bohužel psaná na ni, teď nikdo nesplácí a Agátu děsí strach z exekuce. Ona sama dlouhodobě nemohla pracovat, protože ji zrazovalo zdraví její i jejího syna, který je na ni kvůli schizofrenii plně odkázaný. Dlouhou dobu tak byl jediným příjmem obou pouze synův několikatisícový invalidní důchod, se kterým jen taktak přežívali v provizorním přístřešku u řeky. 

Maminka Agáta se pod tíhou okolností zhroutila a načas byla hospitalizovaná v psychiatrické léčebně Bohnice. Jakuba v té době podporoval spolek Náruč, jehož je dlouhodobě klientem. Po návratu z léčebny pak začal spolek Náruč rozplétat život i Agátě. Společně se teď pokoušejí správně nastavit veškerou administrativu a dávky související se zdravím syna i jeho maminky, pomoct jí s řešením dluhové situace, a hlavně najít Agátě takovou práci, která by oběma přinesla aspoň trochu peněz a jistoty. Nic z toho ale bez zázemí nezvládnou, proto shánějí prostředky na ubytovnu nebo nějakou formu sociálního bydlení.

Cestu paní Agáty a jejího syna Jakuba ze dna ovlivňuje celá řada věcí, ale oba si určitě pomocnou ruku zaslouží. Teď musí jít krok za krokem, aby se mohli začlenit do normálního života, a Agáta je ke změně velmi odhodlaná. „Správný chlap by ženu ve štychu nikdy nechat neměl, a já doufám, že paní Agáta bude moct poznat, že lidi si umějí i pomáhat,“ říká Michal Svatý z kapely USB Band.

Více o Benefici pro.. a o tom, jak pomáhá

Podpořit Agátu s Jakubem můžete přímo na koncertě, kde obratem dostanete Potvrzení o daru. Přispívat oběma však můžete už nyní platbou na účet spolku Revenium 115-5689490267/0100. Variabilní symbol je datum koncertu: 13122022

Benefice pro… je cyklus hudebních vystoupení, za kterými stojí frontman skupiny USB Band Michal Svatý. Kapela svými koncerty na různých místech Česka pomáhá vždy konkrétnímu člověku získat prostředky například na rehabilitaci, zdravotní pomůcky, lepší vozík nebo třeba auto. Finance se vybírají buď ze vstupného na koncert, nebo je lze zasílat průběžně elektronicky jako finanční dar na účet pořádajícího spolku Revenium, s variabilním symbolem vybraného koncertu. 

Kontakty a odkazy:

Natálie Kavuličová, projektová manažerka, natalie.kavulicova@revenium.cz, +420 739 45 50 57

www.revenium.cz, www.inspirante.cz

www.usbband.cz, www.beneficepro.cz

Fota: archiv Revenium, USB Band a spolek Náruč

Picture of Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ