Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

V nakladatelství Pointa vychází po úspěšné crowdfundingové kampani kniha Očima mladého aktivisty. Jejím autorem je Šimon Hlinovský, aktivista, účastník diskusních pořadů v televizi a redaktor ATYP magazínu.

Publikace, o níž jsme psali v září minulého roku, nese podtitul Zážitky z demonstrací, volebních kampaní a dalších událostí minulých let. Okamžiky, které si možná sami pamatujete, očima jednoho z aktérů. Mapuje konkrétně demonstrace, jichž se autor zúčastnil v posledních dvanácti letech.

„O politiku se zajímám od dětství. Poprvé jsem šel na demonstraci proti vládě premiéra Grosse, když mi bylo patnáct let. (…) Jsem rád, když mohu promluvit k celému národu. Když už se ale v nějakém televizním pořadu dostanu ke slovu, stejně nikdy nestihnu říct všechno, co bych chtěl. I proto jsem se rozhodl vydat knihu. Dalším důvodem je, že díky knize se budou moci i budoucí generace dozvědět, co jsme v minulosti prožívali,“ říká Šimon Hlinovský.

Autor vystudoval politologii na Fakultě sociálních věd Univerzity Karlovy v Praze. V současné době pracuje v týmu, který se stará o přijímání nových zaměstnanců ve velké softwarové společnosti. Píše také články do ATYP magazínu a příležitostně i do jiných internetových magazínů.

Ve volném čase se mimo jiné podílí na prospěšných charitativních projektech a pořádá různé akce pro mládež. Rád vystupuje v televizních soutěžích a diskusních pořadech. V roce 2020 vyšel jeho profil na stránkách Inspirante.

Kniha je k dostání v knihkupectvích, na e-shopech i přímo na stránkách Pointy. Toto nakladatelství umožňuje autorům, aby vydali vlastní publikace díky crowdfundingu neboli financování ze strany veřejnosti.

Foto: archiv Šimona Hlinovského

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!