Z konference INSPO pronikli už do mnoha zemí

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

BlindShell je česká společnost, která vyvíjí mobilní telefony pro nevidomé a zrakově postižené seniory a úspěšně je prodává už do 23 zemí světa. Společnost Newton Technologies vyvinula ve spolupráci s Technickou univerzitou Liberec technologii Beey, která dokáže automaticky přepisovat mluvenou řeč do textové podoby. A to nejen v češtině, ale už v 16 jazycích. Obě firmy mají společné to, že pravidelní návštěvníci konference INSPO o technologiích pro osoby se specifickými potřebami mohli sledovat jejich rozvoj od samotných začátků. Co předvedou na konferenci INSPO 2021 v Kongresovém centru Praha v neděli 17. října?    

„Ve výstavní části představíme novou generaci telefonu BlindShell Classic, který nabízí unikátní hardware, hmatná tlačítka, ovládání hlasem a velmi hlasitý kvalitní reproduktor. Nově obsahuje aplikaci WhatsApp, BlindShell katalog s mnoha volitelnými aplikacemi, internetovým prohlížečem a asistivními pomůckami, jako je například lupa a NFC označování objektů,“ prozradila marketingová manažerka Kristýna Savaryová.

Petr Herian ze společnosti Newton Technologies představí automatický systém titulkování pomocí aplikace Beey, již společnost vyvinula, a zároveň promluví o tvorbě skrytých titulků pro TV Prima.

„Pomocí naší technologie si titulky dokáže snadno a levně vyrobit jakýkoliv producent, i třeba podcastový začátečník. Věřím, že právě díky našemu řešení se titulky stanou naprostou samozřejmostí a běžnou záležitostí, aby kdokoliv, kdo má postižení sluchu nebo komu prostě titulky usnadňují porozumění, tuto možnost automaticky měl,“ prohlásil Petr Herian. „Dali jsme si předsevzetí, že změníme svět titulkování, a jsem přesvědčen, že jsme na dobré cestě. Umělá inteligence i v této oblasti otevírá zajímavé možnosti.“

Program konference, jejímž mediálním partnerem je i magazín Inspirante.cz, je vystaven na https://www.inspo.cz/inspo-2021, kde je rovněž odkaz na registrační formulář. Novinkou letošního ročníku konference je způsob registrace. S ohledem na stále rostoucí počet účastníků je prvně využit profesionální systém a odbavování účastníků na konferenci.

Platba probíhá předem, odpadne zdržující placení v hotovosti při prezenci. Při registraci je možné vybrat si platbu kartou, převodem, přes Google Pay nebo na fakturu. Pokud se někdo ze zdravotních či jiných důvodů nebude moci konference zúčastnit a zruší svoji registraci do 7. října, bude mu celá zaplacená částka vrácena. V případě pozdějšího odhlášení dostane zpět poloviční částku.

Cena vstupenky je 600 Kč, účastníci s průkazem ZTP, ZTP/P a TP a jejich osobní asistenti zaplatí jen 300 Kč. Pro konferenci INSPO 2021 zůstávají v platnosti vstupenky zakoupené na INSPO 2020, která se kvůli pandemii konala jen on-line.

Další informace k registraci a odkaz na registrační formulář na www.inspo.cz/registrace.

Účastníci musí respektovat podmínky stanovené pro hromadné akce ministerstvem zdravotnictví. Znamená to doložit provedené očkování, prodělání onemocnění covid-19, negativní výsledek RT-PCR vyšetření nebo rychlého antigenního testu.

Zdroj a foto: BMI sdružení, z.s. & BlindShell

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Redakce

Redakce

Magazín Inspirante je zaměřen na žurnalistiku, která nejen upozorňuje na nejrůznější sociální problémy, ale především nabízí řešení a pozitivně motivuje. Na redakci, grafice, provozu i inzerci se podílejí převážně lidé se zdravotním (či jiným) znevýhodněním. Tvoříme střechu informaci v rámci témat, která propojují oblasti zdravotní, sociální a vzdělávací. Baví nás rozmanitý pohled svět a doufáme, že bude s námi bavit i vás. Vznikli jsme jako jeden z projektů neziskové organizace Revenium. Jsme však tady, abychom spolupracovali se všemi neziskovými i ziskovými organizacemi, se všemi lidmi, pro které jsou témata rozmanitosti, inkluze a propojování různých světů důležitá.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!