Poslední týdny se nesou ve znamení vyklízení krabic, hledání ztracených věcí a jejich následné zaklízení na finální umístění. Nepřekvapí, že výsledkem je i spousta nečekaných nálezů. Kam se hrabe Indiana Jones a jeho Hledání ztracené archy. Jen v mém skromném českém podání nepátrám po arše, ale po nezvěstném kávovaru.

Při jeho hledání bohužel odkrývám i nespočet nežádoucích nálezů. Nikdy bych třeba nevěřil, kolik single ponožek můžu objevit. V každé krabici, pytli nebo sáčku na nějaké narazím. Bohužel, většině z nich chybí parťák a jejich osud je tak nenávratně zpečetěn. I když… Pořád mám nejméně tři možnosti, co s nimi provést. Buď si otevřu Maňáskové divadlo u Kyčerků, najedu na populární styl dvě rozdílné ponožky v páru jsou cool, nebo je ladně vyhodím do nejbližšího koše. Jak už nejspíš předpokládáte, třetí možnost vyhrává.

Kromě moře ponožek jsem doslova odhalil i jedno nádherné místo. Podlahu!!! Když jsem ji zahlédl, zamáčkl jsem slzu dojetí a upřímně zvolal Aleluja. Konečně mám doma kde cvičit a to se počítá. 

Bohužel, radost netrvala dlouho. Shledání s podlahou brzy překazilo převrhnutí krabice plné knížek, které ji znovu dokonale skryly. Nevadí, našla se i napodruhé, jen už bez dojemných hlášek. Jaké „překvapení“, že v hromadě knížek ležela další single ponožka, ale kávovar byl pořád nezvěstný…. 

A kde se před námi tak dlouho skrýval? Jak to tak bývá… až v úplně poslední neprůhledné IKEA krabici. Dlouho jsme bádali, jak se tam mohl dostat, ale nakonec si manželka vzpomněla. Poslední věci jsme balili totálně vyčerpaní kolem druhé ráno, a do krabice tak zafičely věci, které mají pramálo společného. Kávovar byl pečlivě umístěn mezi parfémy, dlouho pohřešovaná sluchátka, držák na kuchyňské utěrky, propisky, dvě knížky, ramínko a bytovou vůni. Doufám, že v podobně nesourodé společnosti byl naposledy. 

Teď ho ještě vymydlit do krásy a koupit do něj kapsle. Nejlíp z naší výběrové kávy NATURPARK 12, kde si na kvalitě dávají extra záležet. 

Prvním šálkem se tak uzavře jedna z napínavých kapitol našeho stěhování. 

Nechť nás provází síla i v těch dalších.

Foto: Pixabay

Picture of Sebastián Lukas Kyčerka

Sebastián Lukas Kyčerka

Před několika lety Sebastiánovi diagnostikovali roztroušenou sklerózu, která zasahuje řadu oblastí jeho života. Díky podpoře rodiny, sportu a specifickému humoru snadněji překonává nástrahy vážné nemoci. Spolupracoval s několika neziskovými organizacemi, nevyhnul se ani korporátní sféře, učil a v současnosti je jedním z kmenových redaktorů Inspirante. Sebastiánovo heslo: Nikdy to nevzdávej!

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ