Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Jak jsem slíbila, po seriálech, které vám navodí dobrou náladu a dají vám zapomenout na situaci kolem, přicházejí na řadu filmy. Hezky se uvelebte se svým oblíbeným nápojem a bez dalších okolků jdeme hned na to!

1. Škola ro(c)ku (School of Rock – Netflix, Amazon Prime)

Ať už jste fanoušky rockové hudby, nebo ne, tenhle milý příběh si vás zaručeně získá a dodá vám energii. Nepříliš úspěšný muzikant Finn v podání komika Jacka Blacka nutně potřebuje sehnat peníze. Když ho spoluhráči vyhodí z kapely, pokusí se svou situaci vyřešit vydáváním se za učitele suplujícího na prestižní škole. Aby své bývalé kapele ukázal, zač je toho loket, rozhodne se ze své třídy vytvořit rockovou kapelu. S dětmi si postupně vytvoří vztah a jejich snaha vám bude tak sympatická, že jim při závěrečné soutěži kapel budete nadšeně fandit. 

2. Julie a Julia (Julie & Julia  – Netflix, HBO GO)

Chtěli byste obnovit své kreativní projekty, ale chybí vám motivace? Třeba vám ji dodá třicátnice Julie, otrávená z nudné a vyčerpávající práce, která se rozhodne založit blog o vaření a vyzkoušet kvůli němu během jednoho roku všechny recepty z knihy slavné kuchařky Julie Child. Paralelně s jejím snažením sledujeme i příběh samotné kulinářské odbornice, která o několik dekád dříve překonává různé překážky na cestě k uznání. Hrdinky si vás získají svým odhodláním a bezprostředností a při sledování filmu zaručeně dostanete hlad!     

3. Princezna nevěsta (Princess Bride  – Hulu, Disney+, Amazon Prime)

Legendární fantasy komedie z roku 1987 má právem místo v srdci nejedné generace diváků. Začíná přitom nevinně děda vypráví svému vnukovi pohádku. Když je však tím dědou Peter Falk, můžete si být jistí, že to nebude ledajaká pohádka. Není v ní nouze o piráty, kouzelníky, sympatické hrdiny i pořádné zloduchy, se kterými si užijete spoustu bláznivých příhod, dějových zvratů a vtipných hlášek, které už mezi fanoušky filmu zlidověly. „Proč jsi na mě nepočkala?“ „No, byl jsi mrtvý…“ 

4. Jak na věc (About o Boy  – Netflix)

Osmatřicetiletý Will si v Londýně díky zděděným penězům užívá bezstarostnou existenci, střídá přítelkyně jako ponožky a o druhé se moc nestará. To se však změní, když mu do života vstoupí zvláštní chlapec jménem Marcus. Šikanovaný školák chce Willa dát dohromady se svou maminkou, která trpí depresemi, ale takhle jednoduchý jejich příběh nebude. Ačkoliv je na místě varování o obsahu, protože je ve filmu zobrazen pokus o sebevraždu a depresivní epizody, celkové vyznění příběhu je optimistické. Budete držet palce jak životem zkoušenému chlapci, tak sobeckému floutkovi na cestě k nápravě a jejich postupně se vyvíjející vztah vás dojme.   

5. Pravá blondýnka (Legally Blonde  – Netlfix, Amazon Prime)

Barbínovské blondýnce Elle se zhroutí svět, když se s ní rozejde přítel. Ambiciózní mladík totiž nastoupí na Harvard a chce k sobě někoho „serióznějšího“. Zdrcená dívka se rozhodne ukázat mu, že na to má, a přihlásí se na Harvard taky. K překvapení všech se tam dostane, tím však její cesta k vystoupení ze škatulky hloupé blondýny teprve začíná. Potká na ní samozřejmě spoustu překážek, ale dokáže také mnoha lidem pomoct. A možná na ni čeká i opravdová láska.

6. Addamsova rodina (The Addams Family  – Netflix, Amazon Prime)

Další oblíbenou klasiku představuje příběh o rodině Addamsových, která je tak trochu neobvyklá. Bydlí totiž ve strašidelném sídle s různými roztodivnými bytostmi a poněkud strašidelní jsou i oni sami. Když však chce rodinu její právník připravit o majetek pomocí lstivého plánu, dokážou se její členové semknout a nakonec překonat všechna protivenství pomocí vzájemné lásky a podpory. Tradiční příběh o tom, co je v životě opravdu důležité, v netradičním hávu zahřeje u srdce. Vztah matky rodu Morticie a jejího muže Goméze mnozí právem pokládají za vzor fungujícího manželství.    

7. Šíleně smutná princezna (Voyo)

Na pohádky se nemusíme dívat jen o Vánocích, a to ani na ty nestárnoucí české. Kdo by si nezamiloval prince v podání Vaška Neckáře, který se snaží vyhnout svatbě, a princeznu Helenu Vondráčkovou? Ta má podobný cíl a předstírá proto smutek, aby si mohla vzít mladíka, do kterého se zamilovala netuší přitom, že jde o prince. Pohádkový muzikál plný nedorozumění, ztřeštěností, vtípků a nesmrtelných písniček se právem zařadil do zlatého fondu naší kinematografie.     

8. Mamma Mia! (Netflix, Amazon Prime)

Když se mladá Sophie, která žije se svou ztřeštěnou matkou provozující hotel na řeckém ostrově, chystá vdávat, narazí na jeden problém. Chce, aby ji odvedl k oltáři otec, její matka se však v době jejího početí spustila hned se třemi různými mladíky. Sophie problém vyřeší po svém pozve na svatbu všechny tři, ovšem bez matčina vědomí. Vypadá to, že i před svatbou bude pěkně veselo… Hvězdná herecká sestava, nestárnoucí hity od ABBY a prosluněné exotické scenérie, to všechno na vás v této  filmové adaptaci úspěšného muzikálu čeká. 

9. Vrtěti ženou (Hysteria – Netflix, Amazon Prime)

Když je mladý doktor Mortimer odhodlaný léčit pomocí moderních metod vyhozen snad ze všech nemocnic ve viktoriánské Anglii, usměje se na něj štěstí až u pokrokového lékaře zaměřujícího se na léčbu „hysterie“ bohatých paniček. Mortimer tuto metodu dovede s pomocí svého přítele vynálezce k dokonalosti díky převratnému přístroji, dnes známému jako vibrátor. Dcera jeho chlebodárce, svobodomyslná Charlotte, ale z vynálezu tak nadšená není… Příběh inspirovaný skutečnými událostmi vás potěší odvahou hlavních hrdinů překonávat společenské konvence a jejich příběh vás vtáhne až do dramatického finále.   

10. Moje tlustá řecká svatba  (My Big Fat Greek Wedding – Netflix, Amazon Prime)

Řekyně Toula, která se svým početným příbuzenstvem bydlí v Chicagu, je typickou šedou myší. Její rodina ji chce za každou cenu provdat za nějakého Řeka, ale ona má s životem jiné plány. Přihlásí se proto na počítačový kurz a postupně získá sebevědomí. Když se zamiluje do typického Američana Iana, tuší, že její rodina nebude nadšená. Než ti dva dospějí k vytouženému happyendu, musí překonat spoustu kulturních rozdílů i dalších nástrah. Jak oni, tak početné vedlejší postavičky si u toho rozhodně získají vaše sympatie.

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Marie Štefanidesová

Marie Štefanidesová

Živím se jako překladatelka, kromě toho jsem šéfredaktorkou webu Women of Brno a občas přispívám do dalších médií. Byla mi diagnostikována deprese a úzkostné stavy, přesto mě baví užívat si života, miluju dobré jídlo a pití, čtení, psaní a hraní si v jakékoliv podobě.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!