Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Minulý rok přes nás bleskurychle přeletěl jako drak nad zakletým královstvím. Za to, že jsme to přežili, se nám dostává nové šance. Má krásné číslo 2022. Pojďme ji nepromeškat a užít si ji!

Už v říjnu minulého roku jsem si pořídila osobní diář, pracovní diář i finanční deník pro letošní dny. Nevím, zda jsem se tolik těšila, až rok 2021 odškrtneme a vytěsníme. Pravdou je, že mi přišel extrémně uspěchaný, zároveň se někdy táhl jak ulepená žvýkačka. Přinesl mnoho divokých, smutných a mrzutých zpráv a událostí. Mně osobně v něm naštěstí až tak zle nebylo; naložil mi sice dost starostí i chmur, zároveň ovšem dopřál krásné a šťastné okamžiky. Ale i tak už se těším na nové výzvy, otevřené možnosti, další překvapení a radosti. 

V myšlenkách se rovněž ozývají pilní permoníci, co si neodpustí podotknout, že nám následující období dá pořádně zabrat. Zatopí nám. Neznámo, obavy a nejistota, potenciální rizika a nebezpečí se často zdají být příliš blízko. Nechci jim dovolit zhmotnění. Později se však stejně ukáže, že byly nevyhnutelnou životní součástí. Seslanými zkouškami. A lidé pod drobnohledem, jak úspěšně si se zatěžkávacími úkoly poradí, jak se vyznamenají.

Pojďme si tedy neudělat ostudu a obstát se ctí. Nepodlehnout. S laskavostí, ohleduplností, vřelostí a vstřícností. Usměvaví, s pevným odhodláním posunout sebe i ostatní dál. Tam, kde vítězí chrabrost a odvaha, nikoliv krvežíznivé saně. Nemusí to být jen smyšlená pohádka. Tak ať nám to všem vyjde. Vítejme v roce 2022!

– Nový rok se na mě vlídně dívá 

a já nechávám ten starý

s jeho slunečním svitem

a mraky klidně za sebou. –

Johann Wolfgang Goethe

Foto: pixabay.com

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství. „Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!