Minulý rok přes nás bleskurychle přeletěl jako drak nad zakletým královstvím. Za to, že jsme to přežili, se nám dostává nové šance. Má krásné číslo 2022. Pojďme ji nepromeškat a užít si ji!

Už v říjnu minulého roku jsem si pořídila osobní diář, pracovní diář i finanční deník pro letošní dny. Nevím, zda jsem se tolik těšila, až rok 2021 odškrtneme a vytěsníme. Pravdou je, že mi přišel extrémně uspěchaný, zároveň se někdy táhl jak ulepená žvýkačka. Přinesl mnoho divokých, smutných a mrzutých zpráv a událostí. Mně osobně v něm naštěstí až tak zle nebylo; naložil mi sice dost starostí i chmur, zároveň ovšem dopřál krásné a šťastné okamžiky. Ale i tak už se těším na nové výzvy, otevřené možnosti, další překvapení a radosti. 

V myšlenkách se rovněž ozývají pilní permoníci, co si neodpustí podotknout, že nám následující období dá pořádně zabrat. Zatopí nám. Neznámo, obavy a nejistota, potenciální rizika a nebezpečí se často zdají být příliš blízko. Nechci jim dovolit zhmotnění. Později se však stejně ukáže, že byly nevyhnutelnou životní součástí. Seslanými zkouškami. A lidé pod drobnohledem, jak úspěšně si se zatěžkávacími úkoly poradí, jak se vyznamenají.

Pojďme si tedy neudělat ostudu a obstát se ctí. Nepodlehnout. S laskavostí, ohleduplností, vřelostí a vstřícností. Usměvaví, s pevným odhodláním posunout sebe i ostatní dál. Tam, kde vítězí chrabrost a odvaha, nikoliv krvežíznivé saně. Nemusí to být jen smyšlená pohádka. Tak ať nám to všem vyjde. Vítejme v roce 2022!

– Nový rok se na mě vlídně dívá 

a já nechávám ten starý

s jeho slunečním svitem

a mraky klidně za sebou. –

Johann Wolfgang Goethe

Foto: pixabay.com

Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství. „Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!