Pohlazení od psycholožky: Další tip jak na stagnaci

V minulém pohlazení jsem se zmínila o stagnaci. Jakmile není pohyb, neproudí energie, zastaví se. Ale obdobné to je i v našem prostoru, kde žijeme, spíme, trávíme svůj čas. Prostor, který by nás měl nabít energií a silou ke zvládání nových výzev, jež před nás staví život. 

Pokud máme v prostoru, kde pobýváme, nahromaděné nepoužívané věci, neproudí energie ani tady. Stagnuje.

„Utváříme si svůj prostor k obrazu svému a ten pak zpětně utváří nás.“ Winston Churchill

Dříve lidé mívali méně věcí. Uklidit jejich příbytek tolik času netrvalo. V dnešní, více konzumní době si můžeme pořídit mnoho věcí, po nichž jsme dříve toužili a byly pro nás nedostupné. Mnohdy se obklopujeme i zbytečnostmi nebo věcmi, které svůj účel dávno splnily. Protože co kdybychom je někdy potřebovali?! Když lpíme na něčem ze strachu, že bychom o to mohli přijít, blokuje nás to. Po uvolnění prostoru může PROUDIT VÍCE LÁSKY. 

Takový předvánoční úklid byl právě časem pro očistu prostoru, rozproudění energií a „pozvání“ nové energie. 

Jistý nahromaděný nepořádek může nejen zatěžovat naše tělo, ale držet v zajetí minulosti i mysl. Lpění na věcech, hromadění relikvií, dárků, výhodných nákupů, to může znemožnit pohnout se dál. Osvobodit se od starého. Znám to. Dělalo mi problém „pustit“ věci, které mi připomínaly dřívější pracovní úspěchy. Pamatuji si, jak jsem se po nějaké době přesvědčování donutila najít síly na větší úklid. Samozřejmě jsem si nejdříve pomohla odbornou literaturou, kde byl důraz na propuštění některých věcí z našeho života opravdu silný. Věci, u nichž jsem neměla dobrý pocit, jsem propustila. K mému velkému překvapení to opravdu fungovalo. Nejen že jsem měla nádherný pocit ze sebe, že jsem to dokázala. Ale uvolnil se prostor, ENERGIE SE ROZPROUDILA a bylo to osvěžující. I v mém životě. Objevila jsem však i kabelku, o které jsem už neměla ani tušení, kde se „sama“ schovala. A světe, div se! Byla tam i velmi potěšující bankovka! 

Některá diagnóza neumožňuje udělat velký generální úklid. Fyzické síly na to mnohdy chybějí. Ale existuje jednoduché řešení: každý den se pustit do očisty jednoho prostoru. Jedné zásuvky. Jedné přihrádky či skříňky. Na to se už síla může najít. I díky takovému přístupu se „stagnující“ energie rozproudí. Lepší pomaleji než vůbec. Třeba vás to bude i bavit! PŘÍVAL NOVÉ ENERGIE může dodat sílu i na další prostor.

Pokud potřebujete i nějakou motivační literaturu, doporučuji knihu Karen Kingstonové Zbavte se nepořádku s feng‑šuej

„Když vás něco tíží, bolest nepřichází kvůli události samé, ale kvůli vašemu přístupu k ní. A ten můžete v každém okamžiku ovlivnit.“ Marcus Aurelius

Foto: pixabay.com

Picture of Zuzka Nemčíková

Zuzka Nemčíková

Bývalá armádní psycholožka a hlavně nezdolná optimistka, sama říká, že má výcvik na zvládání nadlimitních životních situací. Prodělala třikrát rakovinu prsu, včetně opakovaných recidiv. Jako BRCA pozitivní se jí vrátila také rakovina vaječníků, nyní včetně metastáz. Na své cestě životem jde svou vitalitou příkladem i stovkám dalších pacientek. V roce 2018 otevřela své psychologické poradenství v Žatci, které je zároveň pobočkou spolku Revenium. Svými Pohlazeními pravidelně přispívá do online magazínu Inspirante.cz, ale i v jiných médiích je jako doma. Zuzka miluje běhání, je proslulou účastnicí seriálu RunTour, kde sbírala dojmy i trofeje. Největší výhrou je však její manžel Miloš, který jí drží palce ve všem, do čeho se pustí.

Další články

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!

Udržitelnost a etika skupiny ČEZ