Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Jeden říká A, druhý B, třetí Y. Co je spojuje? Žádný dialog, ale pořádná bitka. V kostce můj současný pocit z České republiky.

Nejdřív to byly bitky ohledně očkování a roušek, které se neustále stupňují, a já už na to nemám nervy. Každý má svou pravdu a společnost je rozdělená jako v pohádkách. Chybí jen ten chrabrý princ na bílém koni, který to rozčísne, a „všichni“ se budou mít zase rádi. Vím, utopie století, ale i já se občas zasním.

Období covid vášní bylo na čas vystřídáno společností empatickou, pomáhající a rychle jednající. KDY? Když se Hodonínskem a Břeclavskem (a dalšími oblastmi) prohnalo nečekané tornádo. Na chvíli jsem pociťovala sounáležitost mezi lidmi a hrdost na tuto zemi. DOKÁZALA SE SPOJIT!!! Zázrak. Lidé pomáhali finančně i vlastníma rukama. A já se na čas ocitla v pohádce, kde dobro zvítězí.

Dlouho mi ten hřejivý pocit u srdce nevydržel…

Prezident Zeman označil lidi s transgender identitou za „bytostně odporné“… Najednou nešlo jen o rozdělenou českou společnost, ale do prezidenta se opřely i jiné státy. Omluva z jeho strany – žádná. A kde je moje vysněná pohádka v takové situaci? Nechtějte vědět, ale slunce tam nesvítí.

Moje osobní reakce: nechápavý pohled na monitor a doufání, že je to jen hodně pitomý díl Partičky. Nebyl, bohužel….

Velké pozitivum, které pan prezident očividně nedomyslel: o transgender tematice se KONEČNĚ začalo více mluvit. Ani Inspirante není výjimkou a tento týden vyšel rozhovor s Lenkou Královou. Asi doufám v zázrak: snad výrok prezidenta popožene změnu našich zastaralých zákonů a lidem s transgender identitou se bude žít o něco lépe. Když to dopadne ve stylu „všechno zlé je pro něco dobré“, začnu znovu věřit na pohádky s dobrým koncem.

Jelikož je i před volbami, čekám další zážitkové okamžiky. Jen je otázka, kdo se s kým spojí a kdo se rozhádá. Dá se i tady věřit na pohádkové konce?

Nechme se překvapit.

Foto: Pixabay

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Lenka Kyčerková

Lenka Kyčerková

Vystudovala jsem teologickou fakultu a politologii. Věnuji se lektorství čchi-kungu se zaměřením na pacienty s roztroušenou sklerózou, učím děti environmentální programy a kroužek vaření. V roce 2018 mi byla diagnostikována roztroušená skleróza, rychle následovaly diagnózy další. Dva roky píšu blog i na facebooku – Můj život s roztroušenou sklerózou. Miluji svou úžasnou rodinu, čchi-kung, kvalitní četbu, praktickou teologii, procházky lesem, ticho a dobré jídlo.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!