Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email

Dělat si legraci sám ze sebe je tak osvěžující! Jiskřivý, energizující, laskavý a objímající humor. Se zesměšňováním, ponižováním a sebepohrdáním to nemá pranic společného. Pokud nezaměňujeme pěkně okořeněnou sebeironii za sebemrskačství, užijeme si v životě tolik dobré nálady a smíchu!

Nebrat se příliš vážně, zároveň ze sebe nedělat klauna a otloukánka. Je důležité rozpoznat, co je pro danou situaci, prostředí a společnost vhodné. Kdy a kde se ještě můžeme zubit od ucha k uchu svým husarským kouskům a své povaze, či zda už jsme za hranou a stojíme na pomyslně tenkém ledě. Také ne každý má chuť nebo předpoklad chápat například černý humor. Šup – nedorozumění a nepříjemnosti jsou rázem na světě.

Zejména v těžkých časech smysl pro humor posiluje organismus jako medicína. Jsme-li příjemní a optimističtí, pro vtip nejdeme daleko, nejen že neotravujeme život ostatním, ale zlepšujeme kvalitu toho vlastního!

Ovšem i tady si musíme vyladit formu – nepotlačovat a nemaskovat své problémy a trápení, protože někomu nechceme šlápnout na kuří oko. Nedělat psí kusy jenom proto, aby se druzí za každou cenu cítili lépe. Na druhou stranu je dost nepříjemné pobývat ve společnosti věčných brblálistů, zarytých pesimistů, lítostníčků a ufňukánků.

Chce to nastartovat motor, pořádně rozehřát a vyrazit do života! Važme si sami sebe, nechme se opečovávat, klidně i politovat. Potřebujeme to každý. Současně však můžeme být motivací, osvěžením a vzorem pro okolí. Pak se třeba i ostatní zvládnou zasmát trablům, bolístkám, vnějším situacím, sobě… Všichni tím jen získáme.

– A když už si housenka myslela, že nastal konec světa, stal se z ní motýl.–

Barbara Haines Howett

– Radostné srdce hojí rány, kdežto ubitý duch vysušuje kosti. –

Biblický citát

Foto: Pixabay 

Share on facebook
Share on twitter
Share on linkedin
Share on email
Eva Havlíčková

Eva Havlíčková

Crohnovu chorobu jí diagnostikovali ve dvanácti letech. S tímto onemocněním zažívá pořádnou dávku chaosu, trápení a bolesti, ale nevzdává to. Ani ona, ani Crohn. Než ji zdravotní problémy vyřadily na několik let z aktivní činnosti, pracovala dlouhé roky na pozici asistentky ve farmaceutické společnosti. Miluje přírodu, hudbu, laskavý i černý humor, četbu knih a jejich vůni. Váží si rodiny a přátelství. „Je to ve hvězdách, co nás v životě čeká za pouť. Nejdůležitější ale je, kolik úžasných dní prožijeme, a že vždy najdeme cestu! Všichni můžeme opakovaně začínat znovu a po pádu zase vstát, třeba i s nějakou tou boulí na těle i na duši. Na zázraky nevěřím, já na ně totiž spoléhám,“ říká Eva. V současné době působí jako korektorka a redaktorka v redakci magazínu Inspirante, který je jedním z hlavních projektů spolku Revenium.

Další příspěvky autora

Podpořte nás

Náš účet je:
115-5689490267/0100

Vězte, že veškeré finance půjdou na rozvoj projektů, které pomáhají lidem se znevýhodněním plnit si kariérní a životní sny. Inspirante je jedním z nich!